Sukienka ołówkowa – jak dobrać ją do sylwetki?

Wiele kobiet uważa, że niektóre fasony sukienek nadają się wyłącznie dla kobiet szczupłych, o wręcz idealnej sylwetce. Prawda jest jednak taka, że sukienki danych fasonów mają w sobie tyle miejsca na modyfikację, że dopasować je można do różnych rodzajów figury. Również sukienka ołówkowa jest przykładem na taki właśnie element ubioru, który pasuje do kobiet o różnych sylwetkach.

Prosta albo wzbogacona o falbany i zakładki; wzorzysta albo zupełnie gładka; z rozcięciem na udzie, dużym dekoltem albo całkowicie zabudowana – sukienka ołówkowa może przyjmować najróżniejsze formy. Przy wyborze idealnego dla nas fasonu nie powinniśmy kierować się wyłącznie jej wyglądem i tym, jak pasuje do naszego gustu, ale przede wszystkim oceną, jak prezentuje się na naszej sylwetce.

Kobieta – klepsydra

Najbardziej kobieca sylwetka ze wszystkich, które zostały określone w świecie mody – to właśnie z myślą o niej stworzona została klasyczna sukienka ołówkowa. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i ocenić, czy chcemy podkreślić biust większym dekoltem albo kolorowymi aplikacjami, czy tez zależy nam na wydłużeniu optycznym sylwetki dzięki pionowym pasom po bokach sukienki. Kobiety o tej sylwetce mogą pozwolić sobie na najwięcej modyfikacji i nietypowych rozwiązań w przypadku wyboru tego rodzaju kroju.

Kobieta – jabłko

Szeroka talia jest cechą charakterystyczną dla kobiet o tym typie sylwetki. Choć wydawać by się mogło, że z tego powodu sukienki ołówkowe nie są najlepszym wyborem, to jednak warto uważniej przyjrzeć się ich wyborowi. Na tego rodzaju sylwetce dobrze będzie leżała sukienka z dodatkowym marszczeniem na brzuchu, nieco maskującym wydatną fałdkę. Możemy tez wybrać skierowanie uwagi na biust albo nogi, dobierając sukienkę o odpowiednim dekolcie czy rozcięciu. Najlepiej jednak stawiać na prosty krój oraz klasyczne, wyszczuplające, ciemne kolory.

Kobieta – kolumna

Jeśli mankamentem Twojej sylwetki jest jej prostota i brak wcięć w talii czy wydatnych bioder i biustu, pozostaje Ci wybrać sukienkę, która doda kilka centymetrów tu i ówdzie. W takim przypadku sukienka ołówkowa powinna być wyposażona w dodatkowe faldany, baskinki albo zakładki na wysokości bioder, a czasem również biustu. Lepiej sprawdzą się modele zakrywające ramiona i ręce.

Kobieta – gruszka

Wydatne pośladki i biodra stanowią cechy charakterystyczne tego rodzaju sylwetki. Z tego powodu dobrze jest wybierać kroje o zwężanej, ale nie zbyt mocno spódnicy, a także zakładkowej górze z wcięciem w talii. Zależnie od tego, jak bardzo chcemy podkreślić kobiece kształty, możemy sterować rodzajem materiału – lepiej sprawdzi się bawełna, która da uczucie lekkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here