Zarówno w telewizji, Internecie, na mediach społecznościowych, bilbordach, a nawet w radiu spotykamy się z ogromną liczbą reklam suplementów diety. Ponoć są one idealne dla osób odchudzających się lub mających problemy zdrowotne. Jednak czy suplementy diety są pomocne?
Badania naukowe dowiodły, że w niektórych przypadkach spożywanie suplementów może mieć bardzo dobry wpływ na zdrowie. Dzieje się tak w przypadku preparatów poprawiających pamięć bądź uzupełniających witaminy w organizmie. Ale dobrze wiemy, że nie każdy może sobie pozwolić na spożywanie ich. Dużo kontrowersji wzbudzają suplementy diety dla dzieci – czy warto podawać? czy może jednak są inne sposoby na poprawę zdrowia i kondycji u maluchów? Na pewno przed spożyciem suplementów należy skonsultować się z lekarzem bądź dietetykiem.
Niektóre suplementy mają ukierunkowane działanie i tak na przykład są takie, które wspomagają organizm przy chorobach tarczycy. Stosunek tarczyca a ból głowy jest chyba znany wszystkim mającym ten objaw, ale nie każdy wie jak się go pozbyć.
Pamiętajmy, że spożywanie suplementów może się wiązać z skutkami niepowołanymi. Dlatego przyczyny nadmiernego oddawania gazów mogą mieć podłoże właśnie w nich. Bacznie obserwujmy swoje ciało, by zauważyć każdą zmianę jaką przyniesie nam urozmaicenie diety o suplementy diety. Może się okazać, że narobią więcej szkód niż przyniosą pożytku. W każdym razie zawsze przed zdecydowaniem się na te preparaty upewnijmy się czy na prawdę wzbogacenie o nie diety jest nam potrzebne.

zyrardowianka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here