Czym zastąpić cukier?

Cukier jest obecny w każdym domu. Dodawany do ciast, deserów, czy do herbaty. Jest to substancja słodząca występująca w postaci kryształków półprzezroczystych w kolorze białym. Sprzedawana jest także w postaci kostek. Cukier można zastąpić czymś zdrowszym. Oczywiście w sklepach dostępnych jest wiele słodzików, jednak są to substancje sztuczne. Warto zastanowić się nad zamianą cukru na produkt naturalny. Przykładem może być stewia. Jest to roślina, w której łodygach znajduje się substancja słodsza od cukru i to ponad dwieście razy. Z tą różnicą, że stewia nie dostarcza kalorii. Można ją kupić w postaci sproszkowanych liści, tabletek, bądź w postaci płynnej. W tej ostatniej może być wykorzystywana do herbaty, jednak należy pamiętać, że wystarczą jej niewielkie ilości, ze względu na jej bardzo słodki smak.
Inną substancją, która z powodzeniem zastąpi cukier, jest syrop klonowy. Substancja z której jest on zrobiony, pochodzi z pni klonu. Zawiera on wiele witamin, dlatego pozytywnie działa na zdrowie. Może być dodawany do ciast i deserów, jednak ze względu na wysoką zawartość sacharozy, nie powinny go przyjmować osoby, które są na diecie bezcukrowej.
Innym popularnym zamiennikiem cukru jest miód. Jest to naturalny składnik, który zawiera witaminy i minerały, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, dlatego łagodzą objawy przeziębienia.
Jeśli chodzi o zastąpienie słodkiego smaku w deserze, do którego nie chcemy dodawać cukru, można go zastąpić suszonymi owocami. Suszone morele, śliwki, daktyle, figi czy rodzynki są o wiele zdrowsze niż biały cukier, a pomagają osłodzić smak potrawy, do której zostały dodane. Mają wiele substancji odżywczych, witamin, a także błonnik, który wspomaga trawienie.
Jeszcze jednym składnikiem, którym można zastąpić cukier, jest ksylitol, czyli cukier, który jest wytwarzany z kory brzozy. Posiada on wiele witamin i substancji odżywczych, dlatego jest dużo zdrowszy od cukru białego. Może być stosowany do herbaty, do ciast i deserów, jego zastosowanie jest bardzo szerokie.
Tekst jest odpowiedzą na pytanie czym zastąpić cukier.

inwestycjawkadry.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here