Kosmetyki z naturalnych składników sposobem na zdrowe włosy

Oglądając stare zdjęcia wielu ludzi zwraca uwagę na jeden element – kobiety w dawnych czasach miały bardzo piękne i zdrowe włosy. Wielu ludzi przyglądających się takim obrazkom sprzed lat zastanawia się nad tym, jak to było możliwe w czasach, gdy nie było profesjonalnych kosmetyków i zakładów fryzjerskich, a o suszarce do włosów nikt nawet nie słyszał. Okazuje się, że ówczesny ograniczony zakres zabiegów dotyczących włosów miał na ich stan zbawienny wpływ.

Dbanie o całość włosa podstawą pięknej fryzury

Biologiczna budowa włosa, stworzona przez matkę naturę w drodze ewolucji, jest bardzo sensowna. W swej istocie w znacznej mierze przypomina rośliny. Podstawą włosa jest bowiem mieszek włosowy, w którym umieszczona jest cebulka, stanowiąca swoisty korzeń. To z niej wyrasta dalsza część włosa. Ten element ludzkiego organizmu, znów podobnie jak rośliny, ma swój określony rytm wzrostu. fachowo określany jako fazy wzrostu włosa.

Pierwsza z nich trwa kilka lat i rozpoczyna się w momencie wzrostu włosa, a kończy wraz z osiągnięciem przez niego pełnej dojrzałości. Podobnie jak w przypadku świata roślin również i włosy dochodzą jednakże do momentu, w którym ich istnienie dobiega końca, Rozpoczyna się wtedy druga faza ich istnienia, w czasie której włos obumiera. W ostatniej, trzeciej fazie, włos zostaje wypchnięty z mieszka włosowego, a w jego miejsce swój wzrost rozpoczyna nowy włos.

Natura kontra chemia

Naturalne fazy wzrostu włosa pozwala na okresową wymianę włosów. W dawniejszych czasach, gdy włosy nie były bombardowane chemią zawartą w kosmetykach, a do ich mycia i pielęgnacji używano środków opartych o naturalne składniki nic nie zaburzało tego procesu. Obecnie, w dobie wszechobecnej chemii, farbowania włosów i innych zabiegów dotyczących fryzury, naturalny cykl został zaburzony, przez co włosy stały wielu ludzi są słabe i łamliwe.

Budowa włosa przez te lata jednakże nie uległa zmianie. Warto więc spróbować odstawić sztucznie otrzymywane kosmetyki do włosów, na rzecz produktów opartych o naturalne składniki. Dzięki temu zarówno mieszek włosowy, jak i cebulka i zasadnicza część włosa otrzymają odpowiednie, a przy tym przede wszystkim naturalne składniki, które wpłyną na odzyskanie przez nie naturalnego cyklu i ich zdrowy wygląd. Taki, jak miały fryzury kobiet, widocznych na starych fotografiach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here