Jak ubrać się na poprawiny?

W najlepsze trwa sezon weselny. Przygotowania do przyjęć obejmują wybór i zakup stroju, dodatki, fryzurę i makijaż, aby w dniu zaślubin młodej pary bawić się w najlepsze. Jeśli w planach dnia następnego będzie również perspektywa poprawin, musisz być równie dobrze przygotowana.

Drugi dzień weselnego świętowania jest zazwyczaj jego luźniejszą wersją. Czasem odbywa się w tej samej co wesele, czasem jest to obiad spędzony w gronie najbliższej rodziny. Coraz więcej osób decyduje się jednak na urządzenie zabawy w ogrodzie i wspólne grillowanie na świeżym powietrzu. Jak przygotować się na taką imprezę?

Ogólne zasady dotyczące strojów gości weselnych

Wesele, jak i poprawiny to wyjątkowe okazje, które rządzą się swoimi prawami. Zasady savoir-vivre’u kładą nacisk na to, aby w te dni strój był elegancki, ale niezbyt wyzywający.

Ważne są również kwestie kolorystyczne. Panie zaproszone jako goście powinny unikać koloru białego, odcieni jasnego beżu i kości słoniowej czy écru, ponieważ w są one tym czasie zarezerwowane wyłącznie dla Panny Młodej.

Jak ubrać się na poprawiny?

To jej dzień i powinna wyróżniać się na tle gości. Odradza się również czerni. Jest ona niestety kojarzona z pogrzebem i smutnymi okazjami!

Poprawiny w sali weselnej

Obecnie najczęściej poprawiny organizowane są w tej samej sali, w której dzień wcześniej odbyło się wesele. Goście przychodzą po południu, by po krótkiej regeneracji, znów oddać się szalonym tańcom, zabawom i biesiadom przy weselnym stole. Chociaż klimat imprezy jest podobny, to tego dnia możesz pozwolić sobie na nieco więcej swobody. Długą, balową kreację zamień na lekką i zwiewną sukienkę koktajlową, która nie ogranicza swobody ruchów i nie krępuje ciała. W takim wydaniu na pewno poczujesz się świetnie i kobieco!

Jeśli chodzi o obuwie, postaw na wygodne sandały na koturnie, które z pewnością będą wybawieniem dla stóp po nocy spędzonej w szpilkach. Nadal będziesz wyglądać elegancko i wytwornie. Dobierz do tego delikatne dodatki, stosowne na imprezę w ciągu dnia.

Wystarczy delikatny, złoty łańcuszek i gustowna bransoletka. Pamiętaj, że to już czas, by rozczesać misternie upiętą fryzurę i zrobić delikatniejszy makijaż!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here