Zdarzają się w życiu takie momenty, kiedy dom zamienia się w swoisty szpital. I wtedy zdrowy członek rodziny musi przejąć opiekę nad pozostałymi. A na co chorujemy najczęściej? Na pierwszym miejscu wymienić należałoby infekcje wirusowe i bakteryjne.

Opieka na dzieckiem z gorączką – podstawowe zasady

To pierwsza rzecz, o której należy powiedzieć. Gorączka u dziecka spędza bowiem rodzicom sen z powiek. Wiemy, że wysoka gorączka może zagrażać nawet życiu. Jak więc dbać o swoje szczęście? Przede wszystkim poprzez wychładzanie organizmu. Leki przeciwgorączkowe to podstawa. Ale bardzo skuteczne są też okłady na głowę, dłonie i stopy czy podawanie chłodnej wody. Woda jest tu tym bardziej ważna, że przy gorączce łatwo jest się odwodnić.

Jakie problemy dotyczą męskiego pęcherza?

Mężczyźni poza grypą najczęściej chorują na pęcherz. Przeziębienie, zapalenie, a niekiedy nowotwór – to główne problemy w tym obszarze. Jeśli chodzi o przeziębienie i zapalenie, wówczas poza lekami ważne jest ciągłe nawadnianie organizmu oraz dieta bogata w produkty takie, jak żurawina, które są źródłem flawonoidów, antocyjanów oraz proantocyjanidyn, które wypłukują bakterie i nie pozwalają im się w pęcherzu zagnieżdżać.

Zdrowa dieta

W trosce o zdrowie najbliższych ważnym elementem jest też zdrowa dieta. I tu pamiętać należy o owocach takich jak np. winogron. Winogrona – właściwości odżywcze i zdrowotne tego owocu są nieprzecenione. Zawarte w nich substancje aktywne biologicznie chronią przed nowotworem, pobudzają metabolizm, zapobiegają cukrzycy i chorobom serca, czy pomagają dbać o oczy.

ozsk.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here