Jak czyścić buty?

Na rynku znajduje się wiele preparatów do czyszczenia obuwia. Niestety często są one drogie i nie zawsze ich użycie pomaga pozbyć się zanieczyszczeń z butów. Czyszczenie butów zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Może się ono odbywać w domu, przy pomocy naturalnych środków, które są ogólnie dostępne i niedrogie.
Od teraz czyszczenie butów nie musi być utrapieniem. wystarczy kilka sztuczek. Przykładowo, aby odświeżyć poszarzałe adidasy, wystarczy zrobić miksturę zrobioną z połowy szklanki wody i połowy szklanki amoniaku i wymieszać. Teraz wystarczy zanurzyć szmatkę w roztworze i wyczyścić nią buty.
Jeśli chcemy wyczyścić trampki zrobione z materiału i zakończone gumową podeszwą, wystarczy, że usuniemy z nich nadmiar brudu szczoteczką, a następnie czyścimy je za pomocą szmatki nasączonej płynem do mycia naczyń, pastą do zębów, posypką dla dzieci lub sodą oczyszczoną i octem. Jeśli chodzi o pastę do zębów, należy wybierać białą, aby nie zabarwiła ona materiału. Należy ją wcierać w obuwie, a następnie umyć wodą. Tak samo postępujemy z sodą o octem, które mieszamy w takiej samej ilości obu składników i wcieramy w plamę, a następnie zmywamy wodą. Posypkę dla dzieci należy wymieszać z wodą tak, aby powstała lepka papka, którą nakładamy na plamę i wcieramy szczoteczką. Po wyschnięciu puder powinien się dać oderwać a wraz z nim powinna zostać usunięta plama z obuwia.
Czyszczenie butów ze skóry licowej jest równie proste. Wystarczy po zebraniu nadmiaru brudu szczoteczką, przetrzeć powierzchnię buta wilgotną szczoteczką, a jeśli to nie pomoże, należy umyć ich powierzchnię przy pomocy szarego mydła.
Jeśli chodzi o czyszczenie butów zamszowych, to nie należy tego robić za pomocą wody, ponieważ może ona odbarwić materiał. Można to zrobić przy użyciu gumki do mazania, skórki od chleba, bądź mleka i octu. Pierwsza z metod pomaga pozbyć się kurzu, a dwa pozostałe usuwają ogólne zabrudzenia z obuwia.
Jeśli obuwie jest gumowe, wystarczy je umyć przy pomocy mydła, bądź płynu do naczyń. Jak widać czyszczenie butów wcale nie musi być drogie ani skomplikowane

przedsiebiorczapani.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzyszczenie pralki sodą
Następny artykułCo z rybą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here