Obecnie można się trochę pogubić w ofercie drogerii, ponieważ na półkach drogeryjnych można znaleźć zarówno kosmetyki, jak i dermokosmetyki. Kiedyś sprawa była prosta, ponieważ kosmetyki kupowało się w zwykłych sklepach drogeryjnych, a dermokosmetyki w aptekach. Kosmetyki i dermokosmetyki – jaka jest różnica?

Dla kogo kosmetyki, dla kogo dermokosmetyki?
Zwykłe kosmetyki mają za zadanie delikatna pielęgnację i ochronę naszej skóry. Stosowane są przez osoby, które nie mają żadnych problemów skórnych. Natomiast dermokosmetyki maja specjalne zastosowanie i adresowane są do osób borykających się różnego rodzaju dolegliwościami dermatologicznymi.

Jak odróżnić po składzie?
Dermokosmetyki w swoim składzie zawierają substancje aktywne, które mają działanie terapeutyczne na naszą chorą skórę. Dodatkowo dermokosmetyki, zawsze produkowane są pod czujnym okiem lekarzy dermatologów. Są hipoalergiczne, tak aby dodatkowo nie podrażniać i tak nie do końca zdrowej skóry. Nie zawierają niepotrzebnych substancji zapachowych, barwników, silikonów, parabenów które są zawsze w zwykłych kosmetykach. Natomiast wszelkie niepotrzebne dodatki dodane do kosmetyku są najczęstszym powodem wszelkich odczynów alergicznych powstałych na naszej skórze.

Dermokosmetyki mają specjalne przeznaczenie terapeutyczne
Dermokosmetyki adresowane są konkretnie do osób mających problemy skórne zdiagnozowane przez lekarza dermatologa. Każda firma produkująca dermokosmetyki tworzy serie dla osób z konkretnymi chorobami. Na opakowaniach jest zawsze zaznaczone, że dany kosmetyk jest dla osób na przykład zmagających się z trądzikiem, z atopowym zapaleniem skóry i innymi chorobami dermatologicznymi.

Czy każdy może stosować dermokosmetyki?
O ile zwykłe kosmetyki nie są dla wszystkich, ponieważ osoby borykające się z problemami skórnymi raczej nie powinny stosować produktów ze zwykłej drogerii, gdyż może to pogorszyć stan ich skóry. To dermokosmetyki może stosować każdy i raczej nawet osobie ze zdrową skóra nic nie powinno zaszkodzić.

e-ciuszki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here