Aktywność fizyczna jest dobra dla naszego zdrowia
fot. Pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Aby jednak to zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne zachować, musimy o siebie dbać. Pierwszym krokiem w tych działaniach jest zdrowe odżywianie, a tuż za nim plasuje się aktywność fizyczna. Jak więc wybrać taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza?

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/jaka-aktywnosc-fizyczna-wybrac-aby-zaczac-aktywnie-zyc/

Czym kierować się w wyborze aktywności fizycznej?

Z aktywnością fizyczną jest tak, że aby pomagała nam w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia, powinniśmy uprawiać ją regularnie. Niestety, wiele razy podejmujemy z zapałem jakiś wysiłek, tylko po to, aby zrezygnować już po kilku treningach. Brakuje nam motywacji do ich kontynuowania. Tymczasem w naszych czasach dominuje siedzący tryb życia i pracy, który na pewno nie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli więc poddajemy się i nie dbamy o regularne ćwiczenie, wyrządzamy naszemu organizmowi naprawdę dużą krzywdę.

Dlatego podczas dobierania aktywności fizycznej, warto postawić sobie pytanie, po co chcemy ćwiczyć. Jeśli uświadomimy sobie, że sport jest sposobem na to, aby wzmocnić nasze ciało i funkcjonowanie naszego organizmu, wówczas łatwiej będzie nam wytrwać w naszym postanowieniu. Dobór rodzaju ćwiczeń powinien być również dopasowany do naszych możliwości kondycyjnych. Ponadto warto celować w to, co się naprawdę lubi. Jeśli nie lubimy biegać, żadna motywacja nie spowoduje, że codziennie założymy buty do biegania i przebiegniemy 5 kilometrów.

Dużo możliwości w wyborze aktywności fizycznej

Dziś właściwie tylko od nas zależy, jaką aktywność fizyczną dla siebie wybierzemy. Oferta jest naprawdę duża i jest w czym wybierać. Niezależnie od tego, czy preferujemy ćwiczenia grupowe, czy też wolimy samotnie wylewać z siebie siódme poty, dla każdego znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Niewątpliwie do najpopularniejszych dyscyplin sportowych w ostatnich latach zaliczyć można bieganie. Jest to sport, który wciągnął już wielu, o czym świadczą przepełnione listy uczestników różnego rodzaju zawodów biegowych. Warto jednak pamiętać, że jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z tym sportem, należy podchodzić do niego z rozwagą. Próba przebiegnięcia półmaratonu czy maratonu po zaledwie kilku treningach, jest zdecydowanie fatalnym pomysłem. Lepiej zacząć od spacerów, potem przejść do marszobiegów i stopniowo przyzwyczajać organizm do wyzwań, jakie niesie ze sobą pływanie.

Jazda na rowerze jest kolejnym rodzajem aktywności, która bije rekordy popularności. Powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, a rowerzyści stali się już dziś niemal osobną grupą społeczną. Jeśli więc jazda na dwóch kółkach jest tym, co sprawia ci dużą satysfakcję, włącz ją do swoich treningów jako codzienną aktywność fizyczną.

Innym rodzajem sportu, który również ma wielu zwolenników jest pływanie. Daje nam ono taki komfort, że niezależnie od pogody, zawsze możemy wyjść na basen. Wówczas łatwiej nam się mobilizować i wytrwać w naszym postanowieniu.

Zobacz też: http://cinnabon.pl/zumba-fitness-i-taniec-w-jednym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here