Palety do magazynu

Transport towarów nie byłby możliwy, gdyby nie palety przemysłowe. To właśnie one są stosowane na co dzień w każdym sektorze związanym z logistyką, albowiem to na nie trafiają paczki czy skrzynki z artykułami, które później są dostarczane do sklepów, na magazyny lub bezpośrednio do klientów. Producent palet plastikowych zapewnia różne rozwiązania, potrafiące sprostać zróżnicowanym potrzebom. Wybór dobrej palety nie jest bowiem wcale taki prosty.

Klasyfikacja produktów

Palety dzieli się na kilka grup, uwzględniając przede wszystkim rodzaj zastosowanego w nich tworzywa. Nadal najczęściej kupowane są palety drewniane, aczkolwiek palety z tworzywa sztucznego (te plastikowe) powoli zyskują na popularności, a i dla palet metalowych znajdzie się specyficzna grupa odbiorców.

Innym kryterium podziału jest sposób użycia. Mimo iż palety z tworzywa przeważnie kojarzą się z produktami wielokrotnego użytku, niektóre z nich są właśnie jednorazowe. Odmienne bywa też ich przeznaczenie. Biorąc je pod uwagę, palety można podzielić na te uniwersalne oraz specjalistyczne.

Palety drewniane vs palety z tworzywa sztucznego

Mimo iż dosłownie przed chwilą było wspomniane o tym, że palety wykonuje się z trzech różnych materiałów, tak naprawdę tych metalowych zwykle nie bierze się pod uwagę, więc cała bitwa o miano najlepszych palet rozgrywa się między artykułami plastikowymi oraz drewnianymi. Tak czysto teoretycznie drewno powinno okazać się lepsze od plastiku, ale akurat w tym przypadku ta zasada nijak się nie sprawdza.

Z wielu powodów to właśnie palety wykonywane z plastiku uchodzą teraz za najlepszy możliwy wybór. Są łatwe w zastosowaniu. Kosztują niewiele, dzięki czemu zawsze można pozyskać je w większej ilości. Ponadto każdy doświadczony Producent palet plastikowych potrafi zapewnić im najwyższy standard sanitarny, który przekłada się na bezpieczeństwo i higieniczność całego miejsca pracy.

Warto zresztą zauważyć, że w niektórych krajach zabroniono używania palet drewnianych. Z uwagi na to, że w drewnie mogą rozwijać się różne szkodniki, palety z tworzywa są jednak znacznie bezpieczniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here