34. tydzień ciąży.

W 34 tygodniu ciąży dziecko jest już dobrze przygotowane do życia poza macicą, dlatego jeśli doszło by do przedwczesnego porodu poradziłoby sobie. Jeżeli spodziewasz się chłopca to jest to czas kiedy jego jądra zeszły do worka mosznowego. Meszek płodowy zanikł już całkowicie, a pojawiał się gruba warstwa mazi płodowej. Dziecko zamyka oczy na czas snu, a jego źrenice reagują na światło. Przeciętna długość wynosi 45 centymetrów, a waga to około 2200-2400 gramów.

35. tydzień ciąży.

Dziecko spędza niemal całe dnia na szkoleniu ssania kciuka lub całej pięści, piciu wód płodowych i sikaniu. W ten sposób przygotowuje nerki do intensywnej i samodzielnej pracy po urodzeniu. W tym okresie dziecko przyjmuje przeciwciała od matki, płynące przez pępowinę, które wzmocnią jego układ odpornościowy. Ponadto gromadzi zapasy żelaza, które w pierwszych miesiącach życia ochronioną przed anemią, dlatego mama powinna dbać o dietę i uzupełniać ją własnie o ten składnik. Żywo reaguje już na bodźce z zewnątrz.

Czy drętwienie lewej ręki oznacza coś poważnego?

Uczucie drętwienia lewej ręki najczęściej wiąże się z problemami ze strony kręgosłupa np. dyskopatią lub innymi schorzeniami neurologicznymi. Jeśli drętwienie lewej ręki utrzymujące się dłuższy czas to koniecznie należy uda się do lekarza. Kiedy towarzyszą temu inne objawy, to może to być nawet udar lub zawał. Drętwienie rąk pojawia się również w tzw. zespole cieśni nadgarstka. Drętwienia kończyn najczęściej dotykają osób pracujących w pozycji siedzącej.

manukazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here