Posiadanie potomstwa to jeden z najważniejszych celów życiowych wielu osób, jednak czasami dzieje się tak, że pomimo starań, para nie może począć dziecka. Współczesna medycyna niesie dobrą wieść takim partnerom – leczenie bezpłodności jakie oferuje np. klinika prenatalna Katowice znacząca zwiększa szansę na zajście w ciążę.

Diagnostyka niepłodności

Diagnostyka niepłodności to pierwszy element procesu leczenia w klinice prenatalnej Katowice. Na pierwszej wizycie lekarz prowadzący zaproponuje metody zbadania płodności kobiety i mężczyzny lub oceny ogólnego stanu narządów rozrodczych (czy też wykonania niezbędnych zabiegów przywracających prawidłowe ich czynności). Klinika niepłodności specjalizuje się w takich metodach diagnostycznych jak:

– ocena rezerwy jajnikowej, czyli sprawdzenie ilości pęcherzyków w jajnikach, które są zdolne rozwinąć się w komórkę jajową.
– seminogram, czyli badanie nasienia, które pozwala stwierdzić jakie są możliwości rozrodcze mężczyzny i postawić diagnozę dotyczącą potencjalnych problemów z płodnością.
– histeroskopia polegająca na endoskopowym badaniu stanu i ewentualnych zabiegach wykonywanych w obrębie pochwy, szyjki macicy i macicy.
– biopsja endometrium jako metoda leczenia bezpłodności polega na kontrolowanym naruszeniu błony śluzowej macicy. W wyniku tego endometrium (czyli wspomniana błona) wykazuje większą skłonność do przyjęcia zapłodnionego zarodka.

Oprócz zabiegów, w diagnostyce niepłodności korzysta się też z wiedzy endokrynologicznej, by sprawdzić, czy problemy z zapłodnieniem nie wynikają z zaburzeń hormonalnych.

Leczenie niepłodności

Metody bezpośredniego leczenia problemów z płodnością stosowane w klinice niepłodności są trzy: in vitro, in vivo oraz inseminacja. Pierwsza z nich, czyli in vitro polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza ciałem kobiety, w laboratorium, a następnie przetransportowaniu zarodka do macicy.

Innowacyjna metoda in vivo polega na przeniesieniu zapłodnienia i dalszego rozwoju do wewnątrz organizmu kobiety. Taka procedura sprawia, że leczenie bezpłodności jest najbardziej zbliżone do naturalnego przebiegu zapłodnienia i ciąży.

Klinika prenatalna Katowice daje również możliwość przeprowadzenia inseminacji, w trakcie której wyselekcjonowane plemniki zostają wprowadzone bezpośrednio do macicy. Do zabiegu można wykorzystać nasienie partnera lub dawcy.

Klinika bezpłodności to także miejsce gdzie można wykonać różnego rodzaju badania prenatalne w celu wykrycia ewentualnych wad płodu. Zależnie od potrzeb dostępne jest szerokie spektrum zabiegów nieinwazyjnych i inwazyjnych.

Więcej na stronie http://www.gyncentrum.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here