Nie wiem czy wiecie, ale stan paznokci świadczy o naszym zdrowiu. Na przykład białe plamki na paznokciu mogą być nie tylko mechanicznym uszkodzeniem płytki paznokciowej ale mogą też świadczyć o niedoborze cynku lub żelaza, o osłabieniu organizmu po przebytej chorobie lub zaburzeniach przemiany materii. Paznokcie żółte mogą być objawem choroby płuc, nerek lub wątroby, przy nadmiernym kolorze mogą też sygnalizować problemy z tarczycą, bądź łuszczycę, a nawet żółtaczkę. Niewłaściwa dieta, brak minerałów i witamin czy też ogólne osłabienie organizmu powoduje, iż paznokcie stają się łamliwe i kruche, również niewłaściwa i nadmierna pielęgnacja dłoni potrafi też zaszkodzić im. Bladość paznokci często wynika z niedoboru żelaza, anemii czy zaburzeń w układzie krążenia.
Na pewno w dbaniu o zdrowe paznokcie nie zaszkodzą nam surowe ziarna kakao i jego właściwości, jest ono „”królem”” wśród składników odżywczych, jeśli chodzi o wartość antyoksydantów. Kakao poprawia nam humor i ogólne samopoczucie, dzięki zawartej fenyloetylaminie jest naturalnym afrodyzjakiem. Poprzez dość sporą dawkę magnezu zapobiega chorobom układu krążenia oraz chroni serce. Tak jak zielona herbata posiada katechiny, które nie pozwolą nam zestarzeć się zbyt szybko. Ponadto dzięki ziarnom kakao pozbędziemy się stresu, poprawimy koncentrację przy ogólnym rozluźnieniu organizmu, a dodatkowo poprawimy pracę układu trawiennego, hormonalnego i odpornościowego.
Do pełni zdrowego szczęścia wystarczy dołączyć „”afirmacyjny””, oryginalny sport, jakim ostatnio stał się pole dance – taniec na rurze.

carpathians.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here