Już jesienią startują konferencje „Forum Zdrowego Biznesu”, na którym uczestnicy będą rozważać, czy istnieją zależności między wydajnością pracowników a ich zarządzaniem zdrowiem. Jesteś zainteresowany udziałem lub chciałbyś wybrać się na konferencję razem z twoimi pracownikami? Sprawdź, jakie atrakcje spotkasz podczas Forum Zdrowego Biznesu.

Wyjazd nie tylko dla dużych firm

Konferencja zdrowotna odbędzie się w trzech miastach: 26 września w Gliwicach, 17 października w Poznaniu i 14 listopada w Warszawie. Warto zarezerwować miejsca i wspólnie z pracownikami wybrać się na event. Dlaczego? Z kilku powodów.

Po pierwsze, na wyjeździe pracownik będzie mógł uczestniczyć w trzech panelach tematycznych: „zaangażowanie pracownika a odporność na stres”, „ergonomia w pracy i w życiu codziennym”, „czy budowanie potencjału zdrowotnego pracownika ma sens”. Dzięki różnorodności tematycznej z pewnością każdy odnajdzie aspekt, który interesuje go najbardziej.

Po drugie, warsztaty wyjazdowe wiążą się zwykle z lepszym przyswajaniem wiedzy. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że warsztaty są bardzo interaktywne, a ich uczestnicy mogą brać w nich rzeczywisty udział, a nie tylko być biernymi uczestnikami zmuszonymi do słuchania. W trakcie Forum Zdrowego Biznesu do dyspozycji pracownika będą między innymi: dietetyczna wystawa antystresowa, która ma za zadanie uświadomić, jak można chronić swój organizm przed stresem dzięki diecie, pilot HRV oraz gra sterowana myślami.

Po trzecie: konferencja zdrowotna pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Do dyspozycji uczestnika będą nie tylko panele rozrywkowe, ale również wiedza praktyczna, w tym na przykład konsultacje z pierwszej pomocy. Przyswajanie wiedzy z myślą „bawiąc uczyć” sprawdza się dobrze niezależnie od wieku uczestników – po prostu w trakcie zabawy, gdy jesteśmy zrelaksowani zapamiętujemy znacznie więcej. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł przeprowadzić tak zwany „test na stres”, czyli sprawdzić, w jakim stanie jest jego organizm oraz co może poprowadzić w swoim codziennym życiu, by bardziej uodpornić się na sytuacje stresowe. Co więcej, wszyscy uczestnicy konferencji będą mogli również skorzystać z konsultacji z zakresu zarządzania zdrowiem.

Osoby zainteresowane mogą też wykupić warsztaty VIP z ryzyka psychospołecznego w procesie pracy.  Tu uczestnicy zapoznają się ze zmianami, które zaszły w środowisku pracy na przestrzeni ostatnich lat oraz poznają nowe problemy i wyzwania, jakie pojawiły się w dziedzinie zarządzania personelem. Z uwagi na tematykę warsztatów VIP są one raczej przeznaczone dla osób, które zarządzają przedsiębiorstwami, a także dla tych, które myślą o założeniu własnej firmy. Warsztaty będą trwać dwie godziny, a przeprowadzi je Andrzej Pudełko, specjalista do spraw zarządzania zdrowiem.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here