Nie zależnie od pory roku, nasze dzieci czasami przeziębiają się. Zmienna aura zarówno w lecie jak i w zimie, potrafi być zdradliwa. Nagły deszcz, przenikliwy wiatr i katar mamy jak na zamówienie. Dodatkowo nasi milusińscy lubią czasami zbytnio się rozebrać, zapomnieć o szaliku czy czapce i to wystarczy aby przyplątało się choróbsko.

Należy profilaktycznie zapobiegać przeziębieniu
Kiedy dziecko wpada do domu jak burza i widzimy, że było za lekko ubrane, ma przemoczone buty bo wracało szlakiem kałuż lub cokolwiek innego co może w efekcie skończyć się infekcją, działajmy profilaktycznie. Nie czekając na pierwsze objawy zaaplikujmy coś co zawiera dużo witaminy C czyli domowy sok z malin, czarnej porzeczki, herbatę z cytryną, owoc kiwi, truskawki.
Jeśli nasz maluch jest przemarznięty niech się ogrzeje pod kocem lub wskakuje do ciepłej kąpieli.
Coś ciepłego do jedzenia ogrzeje organizm od środka i doda energii do walki z ewentualnymi wirusami lub bakteriami, które miałyby ochotę stanąć do boju.

Domowe sposoby na przeziębienie u dzieci
Kiedy pojawia się katar, ból gardła i gorączka przez pierwsze trzy dni warto spróbować dziecko leczyć domowymi sposobami. Jeśli leczenie przynosi pozytywne rezultaty, oznacza że wygraliśmy walkę bez konieczności stosowania środków farmakologicznych.
Katar, najbardziej uciążliwe z możliwych dolegliwości. Mówi się, że leczony trwa tydzień, a nie leczony siedem dni. Może coś w tym jest, ale wszelkie metody chociaż na chwilę przyniosą ulgę naszym dzieciom. Stosuje się inhalacje z rumiankiem, miętą i innymi eterycznymi olejkami, które trochę udrożnią zapchany nosek.
Ciepłe naturalne soki owocowe malinowe, porzeczkowe, z czarnego bzu, które dostarczą witaminy C.
Niektóre przyprawy posiadają właściwości przeciwzapalne na przykład cynamon, imbir, kurkuma. Można je jakoś przemycić w jedzeniu. Ryżu z jabłkiem i cynamonem mały pacjent nie odmówi.
Domowe syropy z cebuli, czosnku i miodu, które działają przeciwzapalnie i żadna bakteria nie przeżyje pod napływem takiej artylerii.

lafoto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here