Praca dodatkowa.

Kiedy pracujemy często pojawia się potrzeba dorobienia do pensji. Mamy różne wydatki, czasem niespodziewane. Dlatego zastrzyk gotówki jest mile widziany. Nie interesuje nas klikanie w reklamy czy wypełnianie ankiet. Chcemy zarobić konkretne pieniądze za swoją pracę. Dlatego zaczynamy poszukiwania oferty pracy dodatkowej. Jest ich naprawdę wiele. Gdzie najlepiej śledzić ogłoszenia? Na lokalnych serwisach ogłoszeniowych, w grupach założonych np. na portalu społecznościowym. Możemy wybrać ofertę, która jest jednorazowa lub zdecydować się na zlecenia regularne, kiedy tylko wykażemy chęć i możliwość do pracy. Czego możemy się podjąć? To wszystko zależy od naszych umiejętności i preferencji, jednak mamy bogatą ofertę. Wiele firm potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, zwłaszcza, że wiąże się to ze znacznie niższymi kosztami, niż opłacanie pracownika na etacie. Poza tym jeśli nie ma dużo pracy to nie trzeba płacić komuś, ponieważ jest on dostępny na telefon, kiedy potrzeba pomocy. Oferty mamy z wielu branży. Najlepiej jest wybrać zbliżoną do tej, w której pracujemy lub mamy doświadczenie. Ale niekoniecznie. Możemy równie dobrze poszukać oferty pracy dodatkowej w kierunku, z którym wiążemy przyszłość ale nie mamy jeszcze doświadczenia. Najwięcej ofert dostępnych jest w sektorze handlu oraz gastronomii, głównie na weekendy. Jeśli mamy taką możliwość, posiadamy aktualną książeczkę do celów sanitarno- epidemiologicznych to warto odpowiedzieć na ogłoszenie. Zwykle praca dodatkowa w sklepie polega na dokładaniu towaru, czasem sprzedaży i sprzątaniu. W gastronomii zaś na obsłudze, przenoszeniu naczyń, obieraniu warzyw, przygotowywaniu przekąsek lub zmywaniu. Z powodzeniem można sobie dorobić na weselach i innych imprezach okolicznościowych, jeśli się sprawdzimy to propozycje będziemy otrzymywać praktycznie co weekend.
Kolejną ofertą pracy dodatkowej może być serwis urządzeń, naprawa. Możemy podjąć współpracę z konkretną firmą się tym zajmującą, w oparciu np. o umowę o dzieło. Kiedy nastąpi jakaś awaria a my jesteśmy dyspozycyjni to mamy szansę trochę zarobić.
Opieka nad dziećmi, wyprowadzanie psa na spacer, gotowanie i sprzątanie to także popularne oferty. Zwykle potrzebna jest osoba na kilka godzin w tygodniu. Pracę oferują rodziny z małymi dziećmi, biura, firmy wynajmujące apartamenty. Wystarczy rozejrzeć się w okolicy za podobnymi propozycjami. Może się okazać, że ktoś już od dłuższego czasu nie można znaleźć nikogo chętnego. Dlatego należy na bieżąco śledzić ogłoszenia, ustawić sobie powiadomienia o nowych ofertach. Możemy również sami umieścić informację na jakimś portalu, że poszukujemy dodatkowego zajęcia, wypisując nasze umiejętności lub charakter pracy jakiej możemy się podjąć. Dzięki temu łatwiej będzie nas znaleźć. Pamiętajmy by mieć również czas na odpoczynek. Bez tego ciężko będzie pogodzić różne miejsca zatrudnienia przez dłuższy czas. Praca dodatkowa to często dobry zastrzyk gotówki ale nie powinna odbywać się kosztem solidnego wypoczynku. Na dłuższą metę jest to zgubne.

novapr.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSystemy podatkowe
Następny artykułSzybka kasa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here