Akcesoria do pielęgnacji pędzli do makijażu

Nie musisz być profesjonalną makijażystką, aby mieć akcesoria do czyszczenia pędzli do makijażu. Dziś są nieodzownym wyposażeniem każdej kosmetyki.
Jest to również istotny element higieny skóry twarzy, akcesoria do makijażu muszą pozostać czyste.

Gromadzące się na nich bakterie mogą być szkodliwe dla cery. Pędzle powinny być regularnie czyszczone. Mamy dziś na to wiele sposobów, by utrzymać je w idealnym stanie.

Szampon do włosów?

Do niedawna do czyszczenia pędzelków z resztek kosmetyków kolorowych stosowano zwykłe szampony do włosów lub mydło. I nie jest to wcale błąd, ponieważ szampony, a zwłaszcza kosmetyki dla dzieci są delikatne i nie niszczą nawet delikatnego, naturalnego włosia pędzli.

Nowoczesne kosmetyki kolorowe to jednak coraz bardziej zaawansowane technologicznie preparaty. Są coraz trwalsze, dlatego pędzelki przeznaczone do ich nakładania wymagają specjalnego czyszczenia i konserwacji.

Jajko

Jest to najpopularniejszy gadżet do zachowania pędzelków w czystości. Bardzo proste, a jednak skuteczne narzędzie z miękkiego silikonu o owalnym kształcie. Żeby umyć pędzel, nałóż brushegg na palce, a na stronę z wypustkami nałóż odrobinę szamponu do pędzli.

Akcesoria do pielęgnacji pędzli do makijażu

Pod bieżącą wodą pocieraj pędzlem o silikon. Jajeczko to wydatek ok 7 zł. To mały gadżet, ale znacznie przyspiesza i ułatwia higienę pędzli.

Płyny

Do nakładania pomadki na usta używasz pędzelków? Dzięki specjalnym płynom do czyszczenia pędzli, w tym tych z różnym rodzajem włosia bez obaw możesz bawić się swoimi kosmetykami do makijażu.

Aby wyczyścić pędzelek z kolorowego kosmetyku, należy zwilżyć płynem chusteczkę i pocierać nią włosie pędzelka. Płyny nie tylko czyszczą, ale i dezynfekują pędzle, utrzymują włosie delikatnie nawilżone i zmiękczone. Nie wymaga to użycia dodatkowych płynów do dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych. Koszt takiego płynu to ok. kilkanaście złotych.

Zapamiętaj!

Pędzle do kosmetyków płynnych – podkładów, tuszy do kresek itp. Należy czyścić po każdym użyciu. W przeciwnym razie zaschnięty na włosiu kosmetyk wyhoduje bakterie i będzie trudniejszy do usunięcia.

Nigdy nie mocz całych pędzli z trzonkami! Myj same końcówki, które miały styczność z nakładanymi kosmetykami. Zmoczenie pędzla na łączeniu z włosiem może spowodować jego zniszczenie: rozklejenie trzonka lub wypadanie włosków.

Nigdy nie zostawiaj mokrego pędzelka do wyschnięcia z włosiem do góry! Woda spływająca ku dołowi dostanie się wówczas do miejsca łączenia włosia z trzonkiem i może być przyczyną rdzewienia skuwki, czy nawet rozklejenia się pędzla.
Mokre pędzelki najbezpieczniej suszyć końcówką do dołu, na specjalnie przeznaczonych do tego celu stojakach, lub ułożone płasko na ręczniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here