Co jedzą ślimaki?

Ślimaki to stworzenia, które są bardzo ciekawe i łatwe w obserwacji, ponieważ nie uciekają przed obserwującym. Irytującym jedynie może być fakt, gdy nie chcą wyjść ze swojej muszli.
To, co jedzą ślimaki, zależne jest od tego czy żyją w swoim środowisku naturalnym czy są hodowane w specjalnie przystosowanych do tego terrariach. Jeśli przyjrzeć się tym, które mieszkają w warunkach sztucznie stworzonych zaobserwować można, że to, co jedzą ślimaki jest zależne od tego czym karmi je ich hodowca. Potrafią zjeść one nawet karmę dla kota. Nie do końca można wtedy sprawdzić co jedzą ślimaki, ale można zaobserwować co ile jedzą i jak dużo.
Ślimaki na ogół występują na terenach wilgotnych i w cieniu, spotkać je więc możemy najczęściej zaraz po deszczu w różnych częściach ogrodu, ale także w parkach czy na cmentarzach.
Analizując więc naturalne środowisko tych mięczaków można drogą dedukcji dojść do tego co jedzą ślimaki. Występują tam bowiem naturalnie obumarłe części roślin, ale także te wciąż żywe i zielone. Wniosek? Ślimak jest przede wszystkim roślinożercą. To jaką roślinę wybierze zależy w sporej mierze od indywidualnych gustów ślimaka. Ich szczególnym przysmakiem są jednak świeża mięta i sałata.
Z racji tego, że to, co jedzą ślimaki zależne jest od tego w jakim środowisku żyją, często uważane są one za szkodniki. Mięczaki występujące w naszych ogrodach często podgryzają przecież liście roślin oraz owoce znajdujące się nisko nad ziemią. Te ślimaki, które mieszkają w swoich skorupkach są jednak naturalnym sprzymierzeńcem ogrodu ponieważ zjadają jaja ślimaków nagich, a te są już typowymi szkodnikami.

bycmama.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here