Pościel satynowa

Pościel satynowa jest ucieleśnieniem ponadczasowej elegancji. Nadaje ona wnętrzom niezwykłego szyku oraz nieodzownie kojarzy się z dobrym stylem. Jest ona zatem towarem pożądanym i prestiżowym.

Pościel satynowa dobrej jakości

Podczas wyboru i zakupu zestawu pościeli satynowej warto zwrócić uwagę między innymi na gramaturę materiału, rozmiar poszczególnych elementów kompletu czy zastosowany rodzaj wykończenia.Warto dodać, że pościel satynowa zwykle nie jest tania, lecz w tym przypadku wyższa cena przekłada się na dobrą jakość.

Rodzaj tkaniny

Podczas wyboru zestawów pościeli wybór tkaniny jest niezwykle istotny. Sztuczne włókna nie przepuszczają bowiem powietrza oraz sprawiają, że skóra nadmiernie się poci, a pościel wymaga zmiany. Niskie gatunkowo tkaniny mogą również zawierać dodatki w postaci szkodliwych substancji, w tym choćby formaldehyd, metale ciężkie czy alergizujące barwniki.Naturalne materiały, w tym satyna bawełniana cechują się korzystnymi dla ciała właściwościami. Wykonana z naturalnej bawełnianej przędzy satyna zapewnia bowiem swobodny dopływ powtarza oraz efektywne odprowadzenie wilgoci. Ponadto, jest ona delikatna w dotyku oraz miękka. Z uwagi na możliwość prania w dość wysokiej temperaturze, pościel wykonana z bawełny polecana jest zwłaszcza dla osób uczulonych na kurz czy podatnych na uczulenia i podrażnia skóry.

Gramatura tkaniny

Gramatura materiału ma wpływ na jego trwałość. Im jest ona wyższa, tym tkania jest bardziej mocna i wytrzymała. Z reguły wysoką gramaturę uzyskuje się poprzez zastosowanie grubszych nici, jednak z przypadku pościeli satynowej lepsze rezultaty uzyskuje się wykorzystując gęstszy spot dość cienkich nici, które wpływają na to, że produkt końcowy jest gładki i delikatny w dotyku.

Rozmiar i rodzaj wykończenia pościeli

Komplety pościeli satynowej powinny być dopasowane do wielkości kołdry oraz poduszki. Zbyt małe poszewki sprawiają, że poduszka lub kołdra nie rozkłada się równomiernie, zbyt duże – powodują ich nieprzyjemne rolowanie oraz mało atrakcyjny wygląd. Podczas wyboru pościeli satynowej należy zwrócić również uwagę na rodzaj jej wykończenia. Może to być na przykład wygodny w użyciu zamek, który dobrze utrzymuje poduszkę lub kołdrę wewnątrz poszewki oraz zapobiega przedostawaniu się kurzu do jej wnętrza.

Pościel satynowa dostępna jest w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here