Czyrak jest to bakteryjne zapalenia mieszka włosowego a także tkanek wokół niego, w trakcie wytwarza się czop martwiczy. Bakterią odpowiedzialną za te chorobę jest gronkowiec złocisty, wpływa on do mieszka włosowego z zewnątrz a następnie wywołuje szybki stan zapalny. Zwykle ulega on samoistnemu opróżnieniu się po pęknięciu, a następnie pozostaje tylko niewielka blizna. Obecność większej ilości czyraków niesie za sobą duże dolegliwości bólowe, które mijają dopiero podczas pęknięcia. Najczęstszą lokalizacją są te części ciała gdzie występuje dużo mieszków włosowych – czyli twarz, pachy, kark, pośladki lub nawet uszy. W przypadku zauważenia takich zmian zalecane jest skonsultowanie się z poradnią dermatologiczną.
Błonnik – co to jest i w czym można go znaleźć? Zwany też włóknem pokarmowym, jest pozostałością komórek roślinnych odpornych na działanie enzymów trawiennych człowieka. Główną jego rolą jest wpływ na zwiększenie objętości treści pokarmowej, a co za tym idzie zwiększenie masy stolca. Najlepszym źródłem błonnika są produkty zbożowe, takie jak kasza gryczana, kasza jęczmienna, pieczywo żytnie, płatki zbożowe i otręby. Także rośliny strączkowe mogą pochwalić się wysoką zawartością tego składnika wynoszącą nawet 2,5%, a owoce posiadają go 2%.
Suchość i drapanie w gardle dziecka najczęściej możemy zauważyć zimą i jesienią, gdy organizm wystawiony jest na działanie wielu bakterii i wirusów. Domowe sposoby mogą skutecznie łagodzić dolegliwości a nawet uchronić przed dalszym rozwojem ewentualnej infekcji. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że jeśli domowa kuracja nie przynosi rezultatów i dziecko nadal czuję się źle to trzeba udać się do lekarza, który może nawet zlecić leczenie antybiotykami.

ortho-med.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here