Dzień Ojca - pomysł na udany prezent

Już 23 czerwca będziemy obchodzić wyjątkowe święto, jakim jest dzień ojca. Z tej okazji wszystkie dzieci, te duże i te już dorosłe, przygotowują dla swojego taty wyjątkowe upominki. Pomysł na prezent na dzień ojca powinien być wyjątkowy i pełen miłości. Jak go wybrać? Zobacz, jakie pomysły z okazji dnia ojca na pewno wywołają łzy wzruszenia.

Wyjątkowy prezent od najmłodszych

Niemowlęta nie są jeszcze w stanie samodzielnie przygotować prezentu
z okazji dnia ojca, jednak ich tatusiowie zasługują na miły gest, zwłaszcza jeśli to święto będą obchodzić po raz pierwszy.

Doskonałym pomysłem na upominek od niemowlaka będzie wspólne zdjęcie włożone w piękną ramkę lub odcisk rączki albo stópki. Możemy wykorzystać w tym celu zestawy z gotową masą gipsową, w której delikatnie odciskamy maleńką rączkę lub stópkę. Bardzo często takie zestawy połączone są z ramką na zdjęcie, więc można skomponować wspaniały prezent, który będzie również doskonałą pamiątką na długie lata.

Prezent od przedszkolaka

Dzieciaki w wieku przedszkolnym na pewno poradzą sobie
z przygotowaniem niespodzianki dla taty samodzielnie. Może to być uroczyste śniadanie z wspaniałymi kolorowymi kanapkami, które dziecko przygotuje
i poda tatusiowi lub na przykład pyszne ciasteczka maślane, które również dziecko przy niewielkiej pomocy dorosłego będzie w stanie upiec. Takie ciasteczka można pięknie udekorować kolorowymi posypkami lub polewą lukrową w różnych kolorach. Tatusiom na pewno spodoba się taki pyszny prezent.

Oczywiście nie tylko kulinarne niespodzianki ucieszą tatusiów, ale także piękne laurki i krawaty z naszytymi kolorowymi guzikami lub cekinami, kubki ozdobione przez dziecko lub ramki na zdjęcia.

Świetną niespodzianką będą również koszulki zaprojektowane według autorstwa przedszkolaka. Wystarczy kupić białą bawełnianą koszulkę i kilka mazaków, prasowanek lub naszywek. Niech dziecko samodzielnie udekoruje koszulkę według własnego pomysłu. Taka koszulka na pewno stanie się tą ulubioną i tatuś często będzie ją zakładał.

Dla tatusiów z ikrą

A jeśli tata jest osobą, która kocha wyzwania i uwielbia duże dawki adrenaliny, warto przygotować mu specjalny prezent. Wbrew pozorom mamy całkiem spory wachlarz upominków dla aktywnych tatusiów:

  • przejazd sportowym samochodem po prawdziwym torze wyścigowym. Oczywiście jest to bardzo bezpieczny upominek, ponieważ jazda, chociaż szybka i pełna wrażeń, przebiega pod czujnym okiem instruktora, który cały czas kontroluje przejazd. Mocne emocje gwarantowane, a dodatkowo cały przejazd można uwiecznić na filmie, co będzie dodatkowym atutem takiego prezentu
  • przelot szybowcem – tata, który pragnie, by chociaż na moment oderwać się od ziemi i pobujać w obłokach na pewno ucieszy się z takiej niespodzianki. Lot szybowcem jest absolutnie bezpieczny i nie wymaga wcześniejszych kursów ani pozwoleń. To doskonały prezent, który pozwoli na przeżycie niesamowitych emocji i zobaczenia ziemi z lotu ptaka.
  • off-roadowa jazda jeepem – to doskonały pomysł na prezent dla wszystkich miłośników jazdy po bezdrożach. Każdy tata obdarowany takim prezentem usiądzie za kierownicą pojazdu i samodzielnie pokona specjalny odcinek toru z licznymi przeszkodami w postaci stromych zjazdów i podjazdów, błota, kałuż czy żwirowych leśnych dróg.

Zobacz również: Pomysł na prezent na Dzień Ojca

Rodzinna sesja zdjęciowa

Profesjonalne sesje zdjęciowe są coraz bardziej popularne i coraz więcej osób marzy o wyjątkowych fotografiach w rodzinnej galerii. To może być również doskonała niespodzianka dla taty z okazji jego święta. Zaproś swojego tatę oraz pozostałe, rodzeństwo i członków rodziny do wspaniałej zabawy na sesji zdjęciowej. Efekty takich zdjęć będą wspaniałą pamiątką a także dekoracją domu, która nigdy się nie znudzi i zawsze będzie przypominała o dzieciach
i o tym wyjątkowym dniu, jakim jest właśnie dzień ojca.

Fotoksiążka, czyli mnóstwo wspomnieć w jednym albumie

Jeśli zebranie całej rodziny na planie zdjęciowym okaże się niemożliwe możesz wybrać inny upominek, który również wywoła łzy wzruszenia
i szczęścia. Takim prezentem może być album wykonany w formie fotoksiążki. Wystarczą zdjęcia i odrobina czasu, by stworzyć niezwykłą podróż w chwile, które tacie kojarzą się najlepiej i wywołują miłe emocje, radość, chwile do których chętnie się wraca i stale chce się o nich pamiętać. Mogą to być zdjęcia
z rodzinnych świąt, wakacji, rodzinnych uroczystości, narodzin dzieci, wnuków… wszystkich tych chwil o których tata nigdy nie będzie chciał zapomnieć.

Każdy tata na pewno ucieszy się z takiego prezentu, który będzie mu przypominał o najwspanialszych chwilach z życia jego rodziny, dzieci
i wnucząt. Będzie to nie tylko bardzo piękny i ciekawy upominek, ale również bardzo wzruszający i pełen emocji.

Wycieczka marzeń

Doskonałym prezentem dla taty będzie także wycieczka w jakieś wyjątkowe miejsce, gdzie będzie mógł odpocząć i cieszyć się wolnym od obowiązków czasem. W biurach podróży na pewno znajdziesz wiele ofert wycieczek zagranicznych do miejsc, które spodobałyby się twojemu tacie.

Może jego marzeniem jest wycieczka do Rzymu lub Wenecji, gdzie mógłby spacerować uliczkami tych niezwykłych miast, podziwiając piękne zabytki. Będzie to nie tylko piękny i wyjątkowy prezent, ale również wspaniała podróż, którą nigdy nie zapomni.

Nie musi to być wcale wycieczka samolotem, może twój tato chętnie wybierze się na piknik, wycieczkę w góry, na grzyby lub na ryby. Każdy tata ma inne marzenia i lubi inne formy spędzania wolnego czasu. Trzeba więc dopasować formę prezentu do jego upodobań. W prezencie z okazji dnia ojca najważniejsze jest przecież, by być razem i okazać miłość i wdzięczność… nie ważne w jakim miejscu się znajdziecie.

Artykuł dostarczył blog dla Mam Supermamy.limango.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here