Depilacja brwi

Piękne, wymodelowane i wyraźnie podkreślone brwi – to trendy w tym sezonie. Modne brwi są mniej naturalne i mają bardzo regularny kształt. Doskonale wykańczają makijaż. Sztuka podkreślania brwi nie należy do najłatwiejszych i w zależności od wybranej formy i kosmetyku, należy dojść do wprawy. Najczęściej kobiety wybierają cienie do owiek, pomady lub kredki. Jednak żaden z nich nie będzie prezentował się do brze, jeśli brwi nie będą odpowiednio wydepilowane.

Depilacja brwi krok po kroku

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wybierz się do kosmetyczki. W każdym mieście znajduje się kilka punktów, oferujących zabieg depilacji brwi, który kosztuje około 15 – 20 złotych. Jeśli jednak chcesz zabrać się za to sama, powinnaś zacząć od ustalenia kształtu brwi. Weź ołówek i przyłóż go do twarzy tak, aby z jednej strony sięgał skrzydełek nosa,, a z drugiej dotykał wewnętrznego kącika oka. Tam, gdzie ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym postaw punkt kredką. Następnie przesuń ołówek tak, by sięgał zewnętrznej części oka i ponownie zaznacz kropką miejsce, gdzie przecina się z łukiem brwiowym. Trzecia kropka powinna być w podobnym miejscu, ale wyznaczonym przez odcinek łączący skrzydełka nosa oraz źrenicę. Połącz linie i kształt gotowy.

Depilację brwi najlepiej przeprowadzać tuż po kąpieli, ponieważ skóra jest rozpulchniona i włoski łatwiej i mniej boleśnie wychodzą. Zabieg wykonujemy przy użyciu pęsety, usuwając włoski z miejsc poza zaznaczonym obszarem. Jeśli masz bardzo gęste brwi możesz również skorzystać z użycia wosku.

Zabieg powinien być powtarzany regularnie, dzięki czemu tylko za pierwszym razem zabierze tak wiele czasu. Kolejne depilacje będą przebiegać już bardzo szybko i sprawnie.

Henna brwi
Pamiętaj, że nie wolno depilować brwi przed nałożeniem henny. W jej przypadku, po wyznaczeniu kształtu, dokładnie i precyzyjnie nałóż rozrobiony według instrukcji preparat, najlepiej użyj w tym celu wąskiego i płaskiego pędzelka. Wcześniej zabezpiecz skórę wokół tłustym kremem i wykonaj test alergiczny. Po zmyciu henny możesz przystąpić do depilacji brwi.

jami-jami.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here