Od lat w laboratoriach na całym świecie prowadzone są badania na temat wpływu poszczególnych produktów spożywczych na organizm człowieka. Badania te stają się podstawą do konstrukcji różnego rodzaju diet, które mają na celu wspierać organizm w profilaktyce chorób oraz w ich leczeniu. A jedną z takich diet jest dieta dr Budwig.

Założenia diety

Dr Budwig przez wiele lat badała wpływ kwasów omega-3 i białka na ludzki organizm. A gdy je odkryła, połączyła te dwa składniki w idealnej proporcji, aby z jednej strony się uzupełniały, a z drugiej pobudzały do działania. I tak właśnie powstała dieta, nazywana od jej nazwiska budwigową. To białko i kwas omega – 3 stanowią jej podstawę. Produktami wyeliminowanymi są natomiast cukry i niezdrowe tłuszcze, a więc najwięksi winowajcy chorób cywilizacyjnych.

Dieta dr Budwig – działanie oleju lnianego w cukrzycy i chorobach nowotworowych

Szukając najlepszego źródła kwasów omega – 3, dr Budwig szczegółowym badaniom poddała wiele produktów. Ostatecznie postawiła na olej lniany, który jest ich najcenniejszym źródłem. W każdym jego litrze znajduje się aż pół litra kwasu alfa-linolenowego, który jest szalenie ważnym związkiem budulcowym komórek i tkanek. W swojej diecie ten właśnie olej połączyła z chudym białkiem pozyskiwanym z mleka i produktów mlecznych. Tak uzyskała kompozycję będącą receptą na wiele chorób i schorzeń.

Tłoczony na zimno olej lniany zachowuje wszystkie składniki aktywne biologicznie zawarte w siemieniu lnianym. Dzięki temu jest doskonałym środkiem przeciwcukrzycowym. Zmniejszając odporność komórek na insulinę, zmniejsza tym samym poziom glukozy we krwi po posiłku. W ten sposób chroni osoby zdrowe przed zachorowaniem, a cukrzyków przed wysokim poziomem cukru we krwi. Poza tym olej lniany jest też skutecznym produktem antynowotworowym. Niszcząc wolne rodniki, chroni komórki przed ich szkodliwym działaniem. A w przypadku spotkania powstałej już komórki nowotworowej, hamuje skutecznie jej rozwój i pomaga w całkowitym wyleczeniu choroby.

bazanciarnia.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZUM
Następny artykułZdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here