Farbowanie włosów z brązu na blond u fryzjera

Koloryzacja włosów wybierana jest przez wiele kobiet i mężczyzn i to nie tylko w celu zakrycia pierwszych siwych włosów, ale również dlatego, że chcą odmienić swój wizerunek. Wybór kolorów i odcieni, a także sposobów farbowania włosów jest naprawdę duży i daje spore możliwości. Możemy dowolnie odmienić swój wygląd, ponieważ kolor włosów bardzo wpływa na wizerunek. Farbując włosy na blond odejmujemy sobie lat, natomiast brązy i czernie dodają nam powagi.

Farbowanie włosów z brązu na blond

Dekoloryzacja to bardzo poważny zabieg i powinien on być wykonywany przez profesjonalnego fryzjera. Wiele kobiet decyduje się wykonać ściąganie koloru w domu, jednak niekiedy i tak kończy się to wizytą u fryzjera, który musi poprawiać nieudany efekt. Jak wygląda dekoloryzacja u fryzjera? Pierwszym krokiem jest dokładne wyczesanie włosów. W zależności od rodzaju docelowej fryzury, rozjaśniacz nakładany jest albo na całej długości, albo tylko na końcówkach lub pojedynczych pasmach. Kiedy upłynie odpowiedni czas, preparat jest zmywany z włosów. Następnym krokiem jest farbowanie włosów na blond. Tutaj również wszystko zależy od efektu jki chcemy uzyskać. Włosy mogą być farbowane na jeden kolor lub kilkoma kolorami tak, aby uzyskać efekt naturalnych refleksów. Odcienie mogą się różnić od siebie nie więcej niż 3 tonami, tylko wtedy efekt będzie zadowalający. Warto wiedzieć, że to, w jaki sposób kolor brąż zejdzie z włosów, zależne jest również od tego, czy nasze włosy są podatne na dekoloryzacje. Czasem efektem rozjaśniania może być kolor marchewkowy, który będzie wymagał więcej, niż tylko jednej warstwy farby.

Pielęgnacja po farbowaniu

Jak już wiesz, farbowanie włosów z brązu na blond wymaga dekoloryzacji, która ma negatywny wpływ na kondycję włosa. Osłabione włosy należy odpowiednio pielęgnować, dlatego zaleca się stosowanie szamponów, które działają wzmacniająco i regenerująco, a jednocześnie zachowują intensywność koloru, nadając włosom blask. Taki szampon możesz zakupić nie tylko w drogerii i markecie, ale również u swojego fryzjera.

inaczejmowiac.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here