Jak dbać o buty i galanterię skórzaną, aby służyły nam jak najdłużej?

0
1566

Wygląda na to, że powoli przemija czas zakupu butów o niskiej jakości. Klienci są coraz bardziej świadomi. Zaczynają rozumieć, że takie obuwie często nie wytrzymuje nawet jednego sezonu. Do tego negatywnie wpływa na nasze zdrowie, w tym przede wszystkim na stan stóp. Coraz większą popularnością cieszą się zatem buty renomowanych europejskich marek, które wykonano z dobrych materiałów i zgodnie ze sztuką obuwniczą. Gdy posiadamy buty lepszego gatunku, to zazwyczaj staranniej je użytkujemy i przechowujemy. Częściej korzystamy także z usług szewca. W co warto zaopatrzyć się, aby buty jak najdłużej wyglądały efektownie?

Szczotki, szmatki, gąbki do butów

Tego typu produktów absolutnie nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Czyste buty świadczą o naszej kulturze i podejściu do higieny. Niektórzy oceniają innych ludzi właśnie po stanie ich butów. Nie pozwólmy zatem na to, żeby ktoś niewłaściwie nas postrzegał tylko przez to, że nie doczyściliśmy obuwia. 

W sprzedaży jest cały arsenał wyrobów pozwalających na utrzymanie butów w dobrej kondycji. W opcji są bardziej lub mniej profesjonalne szmatki, gąbki i czyściki. Różnią się także celem zastosowania. Jedne mają za zadanie pozbycie się brudu z buta, inne nadać obuwiu blask. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na zakup gąbki do mycia i czyszczenia obuwia, szmatki do butów, gumy do zamszu i nubuku, rękawicy polerskiej, samopołyskowej gąbki do butów, gąbki do aplikacji farby lub aplikatora do kremów.

Wkładki do butów

Te niepozorne akcesoria do butów istotnie wpływają zarówno na komfort użytkowania obuwia, jak i stan buta. Czy nie często kupujemy sobie buty przez Internet lub w sklepie stacjonarnym pod wpływem chwili. Wybieramy je bez dokładnego przymierzenia. Na pierwszym wyjściu okazuje się, że ich stylowemu wyglądowi nie zawsze towarzyszy komfort noszenia. Wkładki do butów to świetne rozwiązanie takiego problemu.

Wśród licznych zadań, które mają realizować wkładki do butów wymienia się minimalizowanie otarć stóp, ocieplenie butów, polepszenie cyrkulacji powietrza w bucie, ograniczenie ryzyka powstawania odcisków, stabilizację stopy w bucie. Ta ostatnia funkcjonalność wkładki znacząco wpływa na czas użytkowania obuwia. Prawidłowe ułożenie stopy w bucie ogranicza jego ścieranie i koślawienie.

Szukając dobrych wkładek do butów, warto odwiedzić sklep Multirenowacja.pl. W sprzedaży są skórzane i żelowe wkładki dedykowane do różnych rodzajów butów, w tym sportowych oraz wizytowych. W katalogu produktów znajdują się także półwkładki pod palce lub piętę. Odwiedzając stronę internetową sklepu, warto zwrócić uwagę na pozostały asortyment. Przy okazji zakupić można różnego rodzaju akcesoria obuwnicze, skarpety oraz zestawy prezentowe.

Prawidła i pokrowce na buty

Znów dużą popularnością zaczynają cieszyć się prawidła do butów. Tego typu akcesoria umożliwiają fachowe przechowywanie butów oraz ułatwiają ich czyszczenie. Jak sama nazwa wskazuje, celem prawideł jest zachowanie właściwego kształtu obuwia. Dzięki nim buty podczas przechowywania nie deformują się.

Prawidła to gwarancja dobrze wysuszonego i wywietrzonego obuwia. W sprzedaży są prawidła dedykowane do niskich lub wysokich butów. Największe powodzenie mają prawidła drewniane.

Tańszym sposobem na przechowywanie obuwia są pokrowce na buty. Te bawełniane worki bezpieczne są dla różnego typu obuwia. Z powodzeniem można w nich trzymać trzewiki wykonane z najdelikatniejszej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here