Szukasz pracy, ale zanim sięgniesz po telefon i zaczniesz sprawdzać wszystkie regionalne ogłoszenia, napisz dobre Curriculum Vitae. Pamiętaj, że ten dokument w rękach przyszłego pracodawcy będzie Twoją osobistą wizytówką i streszczeniem tego co sobą reprezentujesz. Jak nie popełnić podstawowych błędów dowiesz się w rozwinięciu tej publikacji.

Dobre CV to jasny, czytelny i krótki dokument

CV musi tworzyć spójną i logiczną treść tak, aby nikt podczas jego przeglądania nie odłożył go po chwili na bok. Zawrzyj w nim tylko najważniejsze informacje, a swoje prywatne refleksje zostaw na list motywacyjny. Pamiętaj o chronologii, a w tym o fakcie, że Twoje doświadczenie powinno mieć priorytet przed informacjami na temat uzyskanego wykształcenia.

Zawodowy życiorys powinien zawierać tylko takie dane, którymi może być zainteresowany Twój przyszły pracodawca. Jeśli ubiegasz się o stanowisko kierownicze w dużej korporacji to prawdopodobnie nikogo nie będzie interesowało, że trzy lata temu pracowałeś jako magazynier. W CV wpisz tylko te doświadczenie, które będzie odpowiadało charakterowi przyszłego stanowiska.

Będzie dobrze, jeśli najważniejsze informacje wyraźnie wyeksponujesz. Wytłuszczenie nie będzie na miejscu, ale utworzenie kolumny „kluczowe kompetencje” będzie mile widziane. Stwórz taki dokument, który sam chciałbyś przeczytać. Przeciętna szata graficzna być może nie odrzuci od razu pracodawcy od Twojego CV, ale brak wyrazu i
indywidualizmu może zostać skutecznie przytłamszone przez dokumenty o wzorowym formatowaniu.

Skorzystaj z internetowych kreatorów CV

Wirtualny życiorys to łatwiejszy sposób na odnalezienie Cię na rynku pracy. Wielu pracodawców nie jest zainteresowanych przeglądaniem regionalnego rynku pracy. Coraz więcej ciekawych osobowości, które mają już doświadczenie zawodowe znajdują właśnie przez Internet. Pomyśl o profilu np. w serwisie GoldenLine i podobnych. Korzystasz z Facebooka? Upewnij się, że nikt nie znajdzie na nim niepoważnych treści, które mogłyby zdemotywować pracodawcę do sięgnięcia po Twój telefon i umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną. Swoją tablicę ze zdjęciami z sobotniego wieczoru zastrzeż tylko dla znajomych.

cnurt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here