Jak przygotować paznokcie pod lakier hybrydowy. Przegląd baz i topów oraz produktów 2w1

Nasycony kolor, intensywny blask, brak odprysków i nieskazitelny wygląd paznokci nawet przez 2 tygodnie. To wszystko zapewni dobrze wykonany manicure hybrydowy. Jednak aby paznokcie wyglądały naprawdę dobrze, paznokcie powinny być pomalowane bardzo starannie, przy użyciu odpowiednich produktów.

Manicure hybrydowy jest bardziej efektowny i trwalszy niż tradycyjne lakiery. Oferuje o wiele więcej możliwości kreatywnych zdobień i modnych efektów.

Zaletą lakierów hybrydowych jest niewątpliwie fakt, że manicure możemy nosić nawet kilka tygodni, bez odprysków i obaw, że utraci blask. Nasze paznokcie dłużej zachowają świeży wygląd a kolor lakieru jest bardziej intensywny. Niektórzy jednak zwracają uwagę na fakt, że regularne wykonywanie manicure hybrydowego wymaga częstego korzystania z lampy UV, co może być niezdrowe dla skóry.

Ten rodzaj manicure jest jednak coraz bardziej popularną alternatywą dla tipsów i sztucznych paznokci.

Baza i top, czyli podkład i wykończenie

Podczas zabiegu manicure najpierw nakładamy specjalny podkład – czyli bazę zwiększającą przyczepność lakieru hybrydowego, ponieważ sama warstwa lakieru nie zagwarantuje odpowiedniej trwałości czy głębi koloru. Na rynku coraz większą popularność zyskują produkty typu 2 w 1, działające zarówno jako baza podkładowa i top, który zabezpieczy i nabłyszczy paznokcie. Dzięki zastosowaniu produktów uniwersalnych oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze, oraz miejsce w kosmetyczce.

Base top już za 15 złotych?

Jeśli chcemy sprawdzić, czy taki produkt spełni nasze oczekiwania, to niewielka buteleczka takiej bazy 2 w1 niektórych firm kosztuje już od 4 zł!

Baza&top Arco Iris, służy jako podkład pod lakier i top w jednym. Kosztuje zaledwie 5,30 zł. Baza mocno przywiera do płytki, ułatwia rozprowadzenie koloru i uwydatnia jego głębie.

Dodatkowo nabłyszcza paznokcie jako utrwalające wykończenie. Produkt ten należy utwardzić w lampie UV 36W przez ok 2 minuty. W lampie LED 9W zajmie to 60 sekund.
Największy europejski producent żelu UV, lakierów i innych różnorodnych produktów do paznokci – Silcare, oferuje base/top w buteleczce o pojemności 8g w cenie od 5,5 zł.
Silcare gwarantuje szybką i prostą aplikację oraz trwały efekt.

Dodatkowo produkt nie osłabia płytki paznokcia. Z kolei 6ml Base/Topu 2 w 1 od Miss Nails wyniesie nas od 7 do 8 zł.

Jak przygotować paznokcie pod lakier hybrydowy. Przegląd baz i topów oraz produktów 2w1

Następnymi produktami które możemy zakupić w przystępnej cenie, są base/topy od Isabellenails, Bling czy też Amazing Line. Bling jest produktem niemieckim, wykonanym z najlepszej jakości składników wzmacniających paznokcie. Gel Polish Amazing Line bardzo dobrze współpracuje z lakierami hybrydowymi wiodących marek. Dzięki niemu produkt utrzymuje się na paznokciach 2 do 3 tygodni.

Produkty z wyższej półki i gotowe zestawy

Jednymi z droższych produktów są kosmetyki od firmy Semilac, (kosztują ok 30 zł za 7ml). W podobnym przedziale cenowym znajduje się również Top Coat 2w1 od Charbonne. Za tą cenę jednak otrzymamy aż 15 ml wydajnego produktu. Nowością na polskim rynku są produkty Marki Hyco. Ich baza/top jest średniej gęstości, idealnie ułatwiająca aplikację kolorowego lakieru.

Buteleczka o pojemności 6ml kosztuje ok 20 zł. W ofercie niektórych producentów znajdują się również zestawy 2 w 1 o właściwościach odżywczych, np. witaminowych, dodatkowo pielęgnujących paznokcie. Wybór zestawu kosmetyków od jednego dostawcy spowoduje, że produkty będą lepiej ze sobą współpracowały, a nasz manicure na długo zostanie piękny i trwały.

Jaki produkt więc wybrać?

Ostateczny wybór produktu jest kwestią indywidualną. Jeśli chcemy tylko wypróbować, czy stosowanie produktów hybrydowych będzie dobrym pomysłem dla naszych paznokci, wybierzmy lepiej tańszy produkt o niewielkiej pojemności. Jeśli szykujemy manicure na specjalną uroczystość, np. wesele, warto wypróbować produkt danej marki odpowiednio wcześniej. Jeśli to niemożliwe, wybierzmy kosmetyki któregoś z producentów wiodących produktów hybrydowych, np. Semilac, czy Sinclaire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here