Jak umeblować mała sypialnię?

Mieszkania w blokach mają bardzo często tą wadę, że sypialnie są małe, wąskie i bardzo często nieustawne. Dobranie mebli do takiej sypialni jest nie lada wyczynem. Ciężko jest umieścić w takim pomieszczeniu wszystkie niezbędne meble i osiągnąć zadowalający efekt estetyczny.
Sypialnie bardzo często są typowymi pokojami użytkowymi w naszych mieszkaniach. Musimy umieścić w niej pojemną szafę, łóżko i bardzo często miejsce do pracy.
Mała sypialnia w bloku naprawdę jest dużym wyzwaniem. Jakie triki dekoratorskie możemy zastosować, by uczynić sypialnię przyjemnym miejscem?
Mała sypialnia w bloku bardzo dobrze wygląda, gdy są w niej białe meble bazowe. Kolor biały optycznie powiększa pomieszczenie. Rozjaśnia je. Białe meble bazowe maja jeszcze tą zaletę, że bardzo łatwo dobrać do nich dodatki. Właściwie wszystkie kolory dobrze komponują się z bielą. Jest to bardzo ważne, gdyż ułatwia dobieranie dodatków, co pozwala nam na częste zmiany wystroju. A myślę, że jest niewiele kobiet, które nie marzą o częstych zimnach w swojej sypialni. Jednocześnie nie chcemy wydawać na to dużych pieniędzy. Zmiana dodatków daje nam możliwość zrobienia tego niewielkim kosztem. Kupienie pięknego koca, rzucenie kilku poduszek, czy wymiana donic na kwiaty daje piękny efekt, a nie rujnuje naszego budżetu.
Mała sypialnie w bloku musi mieć bardzo dobrze przemyślane umeblowanie. Idealnym rozwiązaniem jest szafa zrobiona na wymiar. W takiej sytuacji możemy bardzo dobrze wykorzystać przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Szafy kupne nie zawsze będą nam tak idealnie pasowały. Nie zawsze idealnie wykorzystamy posiadane metry.w większych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na pozostawienie kilku niewykorzystanych metrów mała sypialnia w bloku wyklucza takie marnotrawstwo. Dużo korzystniejsza jest szafa na zamówienie, szczególnie, że jej cena nie różni się od cen szaf kupnych.
Kolejnym ważnym elementem, który powinna mieć mała sypialnia w bloku to miejsce do pracy. Biurko musi być umieszczone jak najbliżej okna. Jest to niezbędne, by zachować komfort pracy. Wiem, że nie jest to łatwe i często wymaga wyrzeczeń, kosztem innych mebli, ale akurat to jest bardzo ważne. Biurko w ciemnym miejscu będzie utrudniało nam pracę. Będziemy nieefektywni i bardzo szybko będziemy się męczyć. Najprawdopodobniej nie uda się też wstawić dużego, wygodnego biurka. Niestety z tym trzeba się pogodzić.
Kolor ścian w sypialni też powinien być jasny. W tak małym pomieszczeniu nie odważyła bym się na ciemniejszy kolor nawet na jednej ścianie. Jest to bardzo ryzykowne posunięcie. Ciemne kolory zmniejszają pomieszczenia. A tego byśmy nie chcieli.
Mała sypialnie w bloku na pewno jest dużym wyzwaniem. Umeblowanie jej nie jest proste i łatwo popełnić błędy, które jeszcze pomniejsza nam optycznie pomieszczenie. Jednak, przy odrobinie samo zaparcie i niewielkim wsparciu poradników wnętrzarskich umeblowanie małej sypialni jest możliwe. I można osiągnąć piękny efekt. Trzeba tylko trochę pokombinować i włożyć w tą pracę dużo serca, a efekt na pewno będzie cudowny.

designsekcja.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybka kasa
Następny artykułdom pasywny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here