Mamy wreszcie lato! Niektórzy myślą, że ciepłe miesiące pozwolą nam odpocząć od przeziębień, bólu gardła czy zatok, uporczywego kichania. Nic bardziej mylnego. Latem tak samo jak jesienią lub zimą możemy złapać groźne infekcje lub wirusowe zapalenie na przykład gardła, które utrzyma się tak samo długo, jak podczas zimnych miesięcy. Wszystkiemu winna jest często zagrzybiona klimatyzacja w budynkach czy samochodach. Kiedy z chłodnego pomieszczenia wychodzimy na upał, a za chwilę znów wsiadamy do auta, w którym temperatura powietrza została obniżona do dziewiętnastu stopni- bardzo szybko możemy zachorować, a jednym z pierwszych objawów obok bólu głowy i kichania, będzie ból gardła.
Co na ból gardła? We wstępnej fazie naszego przeziębienia możemy leczyć się sami domowymi sposobami, które powinny przynieść nam ulgę, pomóc w łagodnym przełykaniu i wyleczyć bolące gardło. Przygotujmy sposobem naszych babć pyszny syrop na bazie cebuli. Najzwyklejszą żółtą lub cukrową białą cebule kroimy w drobną kostkę i wrzucamy do wyparzonego wcześniej słoika. Zasypujemy ją trzema łyżkami białego cukru, zakręcamy, potrząsamy aby cukier dotarł wszędzie i odstawiamy na dwadzieścia cztery godziny. Po upływie doby możemy raczyć się gotowym, domowym syropem, który uśmierzy ból gardła. Łyżeczka przed snem oraz o poranku powinna przynieść nam ulgę.
Kolejny domowy sposób to gorący napój z cytryny, imbiru, solidnej dawki miodu i gorącej wody. Jeśli mamy syrop malinowy także możemy dodać kilka łyżeczek. Ten pyszny napój oprócz walorów smakowych przyniesie ulgę w bólu gardła i podniesie naszą odporność.
Możemy także udać się do najbliższej apteki i skonsultować w sprawie bólu gardła z farmaceutą. Na aptecznych półkach znajdziemy mnóstwo tabletek do ssania czy leków w aerozolu, a farmaceuta na pewno podpowie nam, który lek wybrać.
Pamiętajmy, ze także latem możemy doświadczyć nieprzyjemnego bólu gardła. Nie pijmy więc w nadmiarze napojów z lodem i nie jedzmy łapczywie deserów lodowych. A jeśli już boli nas gardło, spróbujmy na początek domowych sposobów, aby sobie z nim poradzić.

unumodels.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here