Kobiety, ponieważ taki jest dzisiaj nacisk kulturowy, dążą do tego, aby być młode i piękne. I często robią to nie dbając o swoje zdrowie. Zapatrzone w modelki, też chcą być szalenie szczupłe i zawsze wyglądać seksownie. A to niestety coraz częściej prowadzi do problemów zdrowotnych.

Anoreksja

Ta choroba rodzi się i zabija kobietę od środka. A wszystko przez obsesyjne dążenie do perfekcji. Chora kobieta patrzy w lustro i wydaje się jej, że jest strasznie gruba. Je więc coraz mniej, aż w końcu głodzi się i prowadzi do wyczerpania organizmu. I wcale nie jest zadowolona z efektów. Nawyk ciągłego niezadowolenia ze swojej wagi jest więc jednym z tych, na które trzeba uważać.

Wysokie obcasy – eleganckie ale czy zdrowe?

Nawyk zakładania wysokich obcasów za każdym razem to kolejne zagrożenie dla zdrowia kobiety. Notoryczne noszenia butów z wysokimi obcasami negatywnie wpływa zarówno na stawy, układ kostny, jak i krążenia. Dlatego po pewnym czasie mogą pojawić się naprawdę poważne problemy zdrowotne.

Ospa wietrzna u dzieci

Ta choroba to doskonały przykład niezdrowych nawyków u kobiet. Tym razem nawyki niestety odbijają się na dzieciach. Gdy bowiem pojawia się u nich gorączka czy stan chorobowy, mamy często faszerują je lekami. A często, tak jak w przypadku ospy, szczególnie gdy przebiega lekko, warto z lekami zaczekać. Organizm potrzebuje czasu na walkę z chorobą. Gdy za każdym razem będziemy go wyręczać, ostatecznie utraci naturalne mechanizmy obronne.

We wszystkim trzeba umieć zachować umiar. A przy zachowaniach niezdrowych, warto być wręcz powściągliwym.

longtimebeauty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here