Kolczyki złote — biżuteria idealna na różne okazje

Kolczyki złote są doskonałym prezentem na wiele okazji. Jeżeli chcesz obdarować bliską osobę niezwykłym upominkiem, zakup biżuterii zawsze będzie trafionym pomysłem. Duży wybór “świecidełek” może jednak utrudniać podjęcie decyzji. Podpowiadamy, jakie kolczyki wziąć pod uwagę, aby zachwycić nawet najbardziej wymagającą kobietę.

Kolczyki ze szczerego złota są nieprzemijającym symbolem elegancji. Są piękne i ponadczasowe, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w roli pełnego uczuć upominku. Obdarowanie ukochanej takim prezentem na pewno wywoła uśmiech na jej twarzy. W otoczeniu blasku bijącego od złotej biżuterii będzie on jeszcze piękniejszy.

Prezent ze złota

W przeciwieństwie do większości upominków, które są do bólu praktyczne, lub wręcz przeciwnie, kompletnie niefunkcjonalne, biżuteria pozostaje prezentem trafionym. Trudno znaleźć osobę, która nie ucieszyłaby się na widok nowej błyszczącej pary złotych kolczyków. Aby jednak radość była szczera, musisz pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych prezentów (odzieży, bibelotów, kosmetyków) również biżuteria powinna być dopasowana do osoby, która będzie ją nosiła.

Na rynku jest mnóstwo modeli złotych kolczyków, które projektowane są dla kobiet w każdym wieku, o odmiennych gustach i preferencjach. W asortymencie sklepu jubilerskiego Marko znajdziesz modele, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też sposobem zapięcia, próbą złota czy odcieniem. Zanim więc wybierzesz kolczyki dla bliskiej osoby, odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • jaki styl lubi ona na co dzień? Jeżeli jest typem kobiety aktywnej zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolczyki krótkie, najlepiej z zapięciem na wygodny sztyft. Wśród nich ciekawe modele w kształcie misia, nauszne skrzydła lub klasyczne kółeczka.
  • jaką biżuterię nosi? Jeżeli jest wielbicielką klasycznego żółtego złota, przy zakupie kolczyków trzymaj się tego kierunku. Nie każda kobieta lubi łączyć odcienie biżuterii.
  • w jakich kolczykach chciałbyś ją zobaczyć? Bywa, że kobiecie podczas zakupów trudno jest zdecydować się na biżuterię „niepraktyczną”, czyli taką, którą włoży tylko kilka razy w roku. Tymczasem eleganckie długie kolczyki lub modele zdobione cyrkoniami, rubinami i brylantami są niezwykle efektowne. To doskonały pomysł na zaskakujący upominek.

kolczyki zlote

Ważna jest także okazja i wiek obdarowywanej. Oczywiście nie są to kryteria najistotniejsze, ponieważ ostateczną decyzję podejmujesz przede wszystkim w oparciu o indywidualne upodobania bliskiej osoby. Jeżeli jednak świętuje osoba starsza, w dobrym tonie będzie podarować jej klasyczne złote kolczyki z delikatnym oczkiem. W przypadku prezentów na 18- stkę lub innych kupowanych z okazji urodzin młodej osoby doskonałym pomysłem będą kolczyki typu wkrętki w kształcie serc, figur geometrycznych lub modele nauszne.

Złota inwestycja

Oprócz wartości sentymentalnej, złoto jest też inwestycją. Cena tego kruszcu wciąż rośnie, a inwestorzy zwracają uwagę na duże zainteresowanie społeczeństwa nie tylko złotem, ale też kamieniami szlachetnymi. Jeżeli chcesz ulokować kapitał, wybór złotych kolczyków z brylantem czy szafirem wydaje się być jedną z bardziej ciekawych propozycji.  

Kolczyki złote to dobry pomysł na upominek. Dobra wiadomość jest taka, że biżuteria nigdy się nie nudzi i jest odporna na kapryśną modę. Pozostaje pamiątką na wiele lat, a niektórzy noszą ulubione kolczyki przez całe życie. Nawet niewielkie złote kuleczki dodadzą kobiecej stylizacji niepowtarzalnego charakteru, a ją samą odmienią, odmłodzą, a przede wszystkim ucieszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here