Kryptowaluty – to słowo pojawia się coraz częściej w wielu rozmowach, artykułach. Co ono oznacza oraz gdzie znaleźć ważne informacje na ten temat?

Kryptowaluty – definicja

Zacznijmy od tego, czym w ogóle są takie kryptowaluty. Otóż można je określić jako wirtualne pieniądze, jednak to nie jest do końca trafne określenie, bowiem wartością danej kryptowaluty mogą być nieruchomości, usługi a nawet jakieś zakłady. Obecnie możemy wyróżnić prawie 200 różnych kryptowalut, jednak popularnych jest znacznie mniej. Bicoin to oczywiście najczęściej używana kryptowaluta. Co jednak warto jeszcze koniecznie wiedzieć, to fakt, że kryptowalutami rządzi wolny rynek!

Informacje o kryptowalutach

Gdzie możemy znaleźć wszelkie potrzebne nam informacje o kryptowalutach? Otóż najlepszym źródłem informacji jest Kryptoportal.pl – Kryptowaluty i Bitcoin – Portal. Tam znajdziemy artykuły, wiadomości, notowania czy przeróżne wykresy umożliwiające nam zorientowanie się w sytuacji.

Jak kupić bitcoiny?

Dużo osób już na początek pyta, w jaki sposób można kupić bitcoiny. Generalnie dość dobrym sposobem jest po prostu użycie karty kredytowej. Na wspomnianej wcześniej stronie znajdziemy ranking porównujący trzy najlepsze sposoby zakupu bitcoinów, czyli BitCantor, CoinMama oraz Coinbase.

Giełda kryptowalut – poradnik

Co więcej znajdziemy tam także poradnik dotyczący polskich giełd kryptowalut. Są tam przedstawione informacje o rodzajach walut na danej giełdzie, ich zaletach, wadach, danych kontaktowych czy prowizjach. W ten sposób wybierzemy najlepszą giełdę dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here