lodówka dwudrzwiowa
fot. pexels.com

Lodówka to element w naszym domu, w którym przechowujemy żywność, która wymaga specjalnych warunków chłodniczych. Dobra lodówka to podstawa wyposażenia każdej kuchni. Zwłaszcza, że sprzęt ten ma nam służyć przez kilka lat! Jaką lodówkę dwudrzwiową wybrać?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-lodowke-dwudrzwiowa-kupic/

Lodówka side by side

Termin side by side jest formalnym określeniem lodówki dwudrzwiowej, w której komora chłodziarki znajduje się obok zamrażalnika, co tworzy w ten sposób dwa niezależne od siebie słupki chłodzące.

Klasyczna lodówka side by side podzielona jest wewnątrz na dwie części. W jednej z nich umieszczona jest komora chłodziarki, a w drugiej zamrażalnik. Zamrażalnik jest nierzadko mniejszy oraz węższy, aby większa przestrzeń została przeznaczona na komorę chłodzenia oraz ewentualną kostkarkę.

Jednym z modeli, które obecnie oferują producenci są modele tzw. french door. W Polsce nadal jest to mało popularne rozwiązanie, gdyż ma ono dość specyficzną konstrukcję. Chłodziarka posiada podwójne drzwi, które otwierają się w przeciwnych kierunkach. A zamrażalnik to inna, pojedyncza komora, która posiada wielką szufladę. Nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada.

W Polsce najczęściej wybiera się modele typu multi door, a więc lodówki czterodrzwiowe. To najciekawszy a zarazem najbardziej funkcjonalny model lodówki, który doskonale sprawdzi się przy większej rodzinie. W tym modelu komora chłodzenia oraz zamrażalnik mają podwójne, otwierane przeciwstawnie drzwi, co pozwala nam na korzystanie z dużego wnętrza, które pomieści w środku nawet bardzo duże naczynia.

Jaki model wybrać?

Wybierając lodówkę side by side warto zwrócić uwagę na termostat. A więc dobra lodówka powinna posiadać przynajmniej dwa układy, które sterują niezależnie temperaturą w chłodziarce i zamrażarce. Jeśli chcesz lepszy model, to zainwestuj w sprzęt, który posiada system no Frost, a także komorę zero oraz komorę świeżości.

Dodatkowo warto pomyśleć nad składanymi półkami, które pozwolą nam dostosować wnętrze lodówki do niewymiarowych butelek lub dużych garnków.

Przeczytaj też: http://cinnabon.pl/jaka-lodowke-do-zabudowy-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here