Najlepsze sposoby na suche pięty

Lato to czas, kiedy eksponujemy stopy w pięknych sandałach i klapkach. Jest to również okres, w którym musimy przyłożyć większą wagę do wyglądu naszych stóp, aby zawsze wyglądały na piękne i gładkie. Niestety, często wiele kobiet boryka się z problemem suchych, pękających pięt. Nie tylko nie wygląda to estetycznie, może też powodować ból i dyskomfort podczas chodzenia. Możemy jednak walczyć z tym skutecznie w domowych warunkach.

Kąpiele dla stóp

Nie można lekceważyć problemu jakim są suche pięty. Wydaje się nam że to tylko kwestia estetyki, jednak może to prowadzić do o wiele bardziej poważnych problemów skórnych oraz problemów ze stopami. Najlepiej jak najszybciej zacząć walczyć z tym i nie dopuścić do pękania skóry. Wystarczy kilka domowych sposobów i sprawdzonych kosmetyków, które poprawią kondycję Twoich stóp i sprawią, że będziesz cieszyć się ich perfekcyjnym wyglądem.

Zabiegi pielęgnacyjne należy rozpocząć od moczenia stóp w ciepłej, lecz nie gorącej wodzie.

Zmiękczy to naskórek i przygotuje to je na kolejne etapy pielęgnacji. Dodaj do wody sól do kąpieli, która zmiękczy skórę na piętach. Sole często mają dodatkowe działanie dezynfekujące. Jest to pomocne w szczególności w przypadku problemów w pękającymi piętami. Nogi należy moczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Złuszczanie zrogowaciałego naskórka

To on jest odpowiedzialny za nieestetyczny wygląd pięt. Obecność niezłuszczonego naskórka utrudnia działanie kosmetyków nawilżających i regenerujących, dlatego tak ważne jest jego regularne złuszczanie. W tym celu pomocne będą peelingi. Kosmetyk najlepiej jest użyć po kąpieli stóp, jednak jeśli pięty są popękane lub pojawiają się na nich drobne rany. Peeling może tylko zaszkodzić, więc wtedy lepiej go nie używać.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie skarpetek złuszczających do stóp. Wystarczy założyć na nie foliowe skarpetki na około godzinę, aby płyn z nich zadziałał jak peeling. Podstawą ich działania są zazwyczaj kwasy owocowe, na których opierają swoje działanie. Skóra sama zaczyna się złuszczać po kilku dniach.

Najlepsze sposoby na suche pięty

Nie ma konieczności stosowania dodatkowego mechanicznego złuszczania. Proces usuwania naskórka trwa zazwyczaj kilka dni. Jeśli stopy były mocno zaniedbane, może przebiegać bardziej intensywnie. Efekt końcowy jest jednak tego wart.

Nawilżanie pięt

Po usunięciu zrogowaciałego naskórka i kąpieli pora na stosowanie kosmetyków nawilżających. Warto wybrać kosmetyki na bazie mocznika, który działa nawilżająco i zmiękcza twardą skórę pięt. Zapobiegnie też wysuszaniu, dzięki czemu zahamuje proces pękania. Pamiętaj o stosowaniu kremów regularnie, ponieważ tylko systematyczna pielęgnacja poprawi stan skóry stóp.

Kolejną z dobroczynnych substancji jest nawilżająca lanolina. Wybierz również produkty z zawartością olejku z drzewa herbacianego, który działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie.

Możemy wspomóc działanie kremów i balsamów poprzez zastosowanie bawełnianych skarpetek na noc. Rankiem stopy będą intensywnie nawilżone i odżywione, ponieważ ciepło poprawi wchłanianie się składników aktywnych z kosmetyków.

Suche, zniszczone pięty mogą skutecznie zniechęcić do noszenia letniego obuwia. Jeśli jednak wykonamy kilka prostych zabiegów w domowym zaciszu, możemy skutecznie poprawić ich wygląd. Regularne stosowanie kosmetyków do pięt sprawi, że przez całe lato będą prezentowały się nienagannie. Jeżeli jednak mimo naszych zabiegów skóra dalej zaczyna pękać i utrudniać chodzenie, warto udać się do specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here