Nudności chyba, każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył tej niewątpliwie nieprzyjemniej dolegliwości, jest to nic innego jak tylko chęć zwymiotowania zawartości żołądka. Uczucie to jest intensywne i gdy występuje często nawraca.
Wszystko musi mieć swoją przyczynę i tak przyczyną nudności, może być między innymi: kac, przejedzenie, zatrucie pokarmowe, ciąża, tak zwana grypa jelitowa, a w najgorszym przypadku nawet choroby takie jak: wrzody żołądka i wiele innych. Zlekceważenie ich może okazać się tragiczne w skutkach, do to objaw poboczny między innymi: urazu głowy, krwotoku we wnętrzu czaszki, infekcji układu nerwowego, a to wymaga natychmiastowych, specjalistycznych działań, bo nie leczone może doprowadzić nawet do śmierci lub trwałego, ciężkiego kalectwa.
W przypadku, gdy po za samymi nudnościami czujemy się dobrze i są przesłanki, by sądzić, że nic nam nie jest. Warto śmiało wypróbować domowe sposoby na uporanie się z nimi. Nie znasz ich? Wobec tego czytaj dalej, a zaraz je poznasz. Pozytywne działanie w tym zakresie ma imbir (jego forma jest bez znaczenia). Ułożenie ciała z nogami wysoko, by krew spłynęła z nóg i dotarła w większej ilości do narządów wewnętrznych oraz mózgu dotleniając go i odżywiając. Czasami wystarczy się orzeźwić zimną wodą lub dopływem świeżego rześkiego powietrza.
Zamiast leczyć zawsze najlepiej jest zapobiegać. Chcesz tak działać? Więc unikaj przebywania w ciasnych, ciemnych, źle natlenionych pomieszczeniach, jedzenia tego co ostre i wszystkiego co personalnie u Ciebie wywołuje mdłości, jedz za to lekko i mało, ale za to często, dostarczaj organizmowi dużo witamin i minerałów oraz płynów zwłaszcza w upalne i gorące dni. Aktywność fizyczna prawie zawsze i prawie dla każdego jest zalecana tym razem również.
Nie tylko domowe sposoby, ale i leki sprzedawane bez recepty w aptece nic nie pomogły? Lekarz to w tej sytuacji wyjście ostateczne, ale konieczne, bo sytuacja w każdej chwili może się zmienić na gorsze, gdy nie znamy konkretnej przyczyny.

lekarzzakaznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here