Współczesny świat wymaga od nas coraz więcej każdego dnia. Wiąże się to nie tylko z wysiłkiem umysłowym, ale także z fizycznym. Wiele osób nie zwraca uwagi na pozycję w jakiej pracują a może być ona kluczowa dla naszego zdrowia.

Ból nóg to jedna z dolegliwości jaka nam doskwiera. Jej przyczyny mogą być różne – od wielogodzinnego chodzenia czy biegania po nieprawidłową pozycję przy biurku.

Bardzo szkodliwa jest praca stojąca. Dobrze jest robić regularne przerwy by dać odpocząć mięśniom. Należy też pamiętać o tym, że praca siedząca sprzyja powstawaniu żylaków. Przyczyną tego schorzenia jest niewielka ilość ruchu jaką dostarczamy naszym nogom.

Właściwe obuwie może nam pomóc w zachowaniu zdrowia i kondycji naszych nóg. Odpowiednia podeszwa zapewnia dobre wsparcie. Ból nóg może być spowodowany regularnym chodzeniem na wysokim obcasie. Noga w takim obuwiu jest nienaturalnie ułożona i może prowadzić do zwyrodnień stawów i ścięgien. Pierwszą i najbardziej widoczną oznaką są halluksy.

Uprawianie sportu korzystnie wpływa na poprawę kondycji naszych nóg. Mięśnie poprzez ciągłą pracę, którą wykonujemy podczas aktywnego wypoczynku, kurczą się i rozciągają świetnie pompując krew do każdego zakamarka kończyn. Dzięki temu możemy ustrzec się różnych schorzeń jakie towarzyszą niewielkiemu ruchowi. Nie można jednak i z tym przesadzać, gdyż przetrenowanie i zbyt duży wysiłek może skończyć się w ekstremalnych przypadkach na pogotowiu.

Ból nóg, jeśli już nas dopadnie, możemy łagodzić masażami, odpowiednimi okładami z ziół czy lekami łatwo dostępnymi w aptekach. Należy pamiętać o tym, by dobrać odpowiedni sposób leczenia do objawów jakie zaobserwujemy. Leczenie objawowe często jest skuteczne, jednak o wiele lepsze rezultaty przynosi znalezienie przyczyny naszego bólu i wyeliminowanie problemu u jego źródła.

Aby zadbać o zdrowie nóg dobrze jest ćwiczyć stopy poprzez rozmaite ćwiczenia. Najprościej jest po prostu zacząć chodzić boso po mieszkaniu czy na świeżym powietrzu. Im więcej nasza stopa doświadcza różnych podłoży i bodźców, tym lepiej jest masowana.

fabrykafigury.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCynk
Następny artykułNudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here