Oleje w pielęgnacji włosów średnioporowatych.

Stosowanie olejów do włosów pomaga nam poprawić ich kondycję. Jednakże aby było to działanie skuteczne, należy je systematycznie stosować, a także dokonać dobrego wyboru oleju do typu naszych włosów.

Większość kobiet jest posiadaczkami włosów średnioporowatych. Włosy te charakteryzują się średnim odchyleniem łusek od włosa. Zwykle na co dzień nie sprawiają dużych kłopotów, jednak zdarza się, iż są zbyt obciążone albo zbyt spuszone, wydającymi się przesuszonymi. Dbając o ten typ włosa, istotna jest równowaga między składnikami znajdującymi się w produktach stosowanych do pielęgnacji, toteż należy obserwować, co korzystniej działa na włosy.

Oleje do włosów średnioporowatych.

Najlepsze do tych włosów są oleje półwnikające. Oleje te cechuje przewyższanie kwasów tłuszczowych jednonienasyconych. Gdy włosy skłaniają się ku wysokiej porowatości, lepiej stosować oleje wnikające. Natomiast w przypadku niskiej porowatości, lepiej sprawdzą się oleje niewnikające. Warto też spróbować mieszanki kilku olejów, które odżywią, nawilżą, a jednocześnie nie obciążą za bardzo fryzury.

Olej makadamia-zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe i składniki mineralne, co sprawia, iż włosy się regenerują i odżywiają. Można go stosować także na końcówki, które ochroni i zabezpieczy.

Oleje w pielęgnacji włosów średnioporowatych.

Olej ze słodkich migdałów- doskonały do włosów cienkich ze średnią porowatością. Dzięki niemu włosy będą nawilżone, lepiej się układały, a także staną się błyszczące. Atutem jest, iż nie obciąży nam włosów ani nie sprawi utracenia ich objętości.

Olej arganowy- jest drogim specyfikiem, dlatego lepiej stosować go do nawilżenia końcówek włosów albo mieszać z lżejszymi, innymi olejami.

Olej z awokado-zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, a więc zaliczamy go do grupy półwnikającej. Olej dyscyplinuje i wygładza włosy. Jednakże w przypadku, gdy włosy mają skłonności do szybkiego przetłuszczenia się albo utraty swojej objętości, wtedy należy uważać z ilością stosowanego oleju.

Olej sezamowy – to idealny specyfik dla włosów średnioporowatych z tendencją do wyższej porowatości. Znajdziemy w nim kwasy tłuszczowe jednonienasycone i wielonienasycone. Doskonały do włosów przesuszonych, zniszczonych, gdyż odżywi je i nawilży.

Przy włosach średnioporowatych trzeba mieć na uwadze, że włosy te są zróżnicowanym typem, dlatego trzeba testować różne oleje by znaleźć, które z nich najlepiej działają. Należy pamiętać, że aby uzyskać jak najlepszy efekt należy systematycznie je stosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here