Przyspiesz metabolizm po 40-stce

Procesy metabolityczne zachodzące w organizmie człowieka uzależnione są od wielu czynników, a jednym z nich jest wiek. W młodym wieku metabolizm jest w szczytowej formie, potem zaś zaczyna stopniowo spowalniać. Co jest tego przyczyną?

Dlaczego metabolizm spowalnia po 40-stym roku życia?

Przyczyny tego mogą być różne, jak niezdrowa dieta, uboga w składniki odżywcze, niewłaściwe odchudzanie się (na przykład głodówki czy po prostu częste okresy głodu związane z nieregularnym jedzeniem), wysoka zawartość cukru we krwi czy dieta bogata w węglowodany. Jednak metabolizm spowalnia też w naturalny sposób. W tym wieku zmniejsza się ilość masy mięśniowej, zwłaszcza u osób, które nie są aktywne fizycznie, a także organizm zaczyna magazynować więcej tłuszczu niż do tej pory. Konieczne jest więc wsparcie metabolizmu.

Jak sobie radzić?

Wesprzeć metabolizm, co pomoże zachować szczupłą sylwetkę, można na różne sposoby. Kluczowy jest odpowiedni tryb życia. Dieta powinna być racjonalna, a posiłki regularne – nie wolno dopuszczać do zbyt długich okresów głodu, gdyż organizm będzie bronił się przed tym, magazynując tkankę tłuszczową. Niezbędna jest także aktywność fizyczna. Na spowolnienie metabolizmu wpływa także stres, brak wypoczynku i mała ilość, należy więc zadbać również o te kwestie.

Pomocne mogą być skuteczne tabletki odchudzające

Świetnym sposobem na wsparcie metabolizmu u osób, które narzekają na nadwagę, są też środki wspomagające odchudzanie. Zawierają one składniki wspierające metabolizm, jak wyciągi z egzotycznych roślin typu garcinia cambogia, jagody acai, a także kofeinę, pieprz kajeński czy zieloną i czerwoną herbatę. Wybierając tabletki na odchudzanie warto sięgać po te, które cieszą się zaufaniem wśród klientów oraz pochodzą od renomowanych marek. Z pewnością na uwagę zasługuje preparat Nature Essence Perfect Body Therapy stanowiący 90-dniową kurację odchudzającą. Ten, wyprodukowany przez renomowaną szwajcarską firmę suplement obecnie jest już dostępny w Polsce.

Najlepsze efekty odchudzania daje połączenie odpowiednio zbilansowanej diety, ćwiczeń na miarę swoich możliwości oraz sprawdzonej suplementacji. Warto więc wdrożyć w życie je wszystkie, aby szybko zauważyć, że organizm działa efektywniej, a rezultaty widoczne są gołym okiem.

Artykuł przygotowany we współpracy z:

NATURE ESSENCE
Perfect Body Therapy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here