Rodzaje rękawic jednorazowych

Rękawiczki jednorazowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego gabinetu medycznego. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że istnieje kilka rodzajów takich produktów.

Rękawiczki lateksowe

Wśród różnego typu rękawiczek jednorazowych o zastosowaniu medycznym dominują wersje lateksowe. Tworzy się je z naturalnego kauczuku, który sprawia, że produkt staje się elastyczny, rozciągliwy, a do tego wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Wszystkie dostępne na rynku rękawiczki lateksowe dobrze chronią przed zakażeniem, a do tego są komfortowe w codziennym użytkowaniu.

Na rynku oferowane są jednak dwa rodzaje rękawiczek z lateksu. Wersje pudrowane posiadają dodatkową warstwę wewnętrzną. Powłoka pudru ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić nakładanie na dłonie. W szpitalach i przychodniach zdecydowanie częściej stosowane są jednak rękawiczki lateksowe bezpudrowe. Ze względu na brak dodatkowej warstwy może z nich korzystać każdy – nawet alergik. Rękawiczki lateksowe bezpudrowe nie wywołują bowiem nieprzyjemnych reakcji skórnych.

Rękawiczki winylowe

Popularnym zamiennikiem rękawiczek lateksowych bezpudrowych i pudrowanych są wersje winylowe. Obok placówek medycznych często wybierane są zwłaszcza przez punkty gastronomiczne. Są dosyć tanie, a przy okazji komfortowe i łatwe w nakładaniu. Dobrze zabezpieczają skórę, chroniąc przed zakażeniem. Nie powodują też objawów alergicznych.

Jakie rękawice winylowe są dziś dostępne? Podobnie jak w przypadku lateksu, tu również mamy podział na wersje z powłoką pudrową lub bez. Rękawiczki winylowe różnią się też rozmiarem i grubością, dlatego kupując je, należy zwrócić uwagę na te parametry i dostosować wybór do swoich potrzeb.

Rękawiczki nitrylowe

Poza rękawiczkami lateksowymi bezpudrowymi, pudrowanymi oraz produktami winylowymi, mamy do wyboru również wersje nitrylowe. W tym wypadku podstawowym tworzywem użytym w produkcji jest syntetyczny kauczuk, który nie oddziałuje negatywnie na skórę. Brak uczuleń to niewątpliwy atut takich rękawic.

Choć wersje nitrylowe są nieco bardziej delikatne i cienkie niż np., mocne rękawiczki lateksowe bezpudrowe, to wciąż pozostają produktem o sporej wytrzymałości i odporności na pęknięcia i otarcia. Dodatkową zaletą jest w tym wypadku zachowanie dobrego czucia w palcach. Z tego powodu jednorazowe rękawiczki nitrylowe chętnie użytkowane są np. przez lekarzy chirurgów.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here