Taśmy rehabilitacyjne znane i wykorzystywane są w Polsce od ponad trzydziestu lat. Jeszcze do niedawna korzystały z nich jedynie przychodnie rehabilitacyjne. Obecnie bardzo często pojawiają się na zajęciach fitnessu oraz w siłowniach. Do ich podstawowych zadań należą korekcja wad postawy i budowanie tkanki mięśniowej. Jednak odpowiednio wykorzystywane pozytywnie wpływają na ogólną kondycję organizmu, koordynację oraz zakres ruchu kończyn górnych i dolnych.
Jednym z najpopularniejszych producentów taśm rehabilitacyjnych jest firma Thera Band. W jej ofercie możemy również znaleźć inne produkty, służące poprawie kondycji fizycznej, np. piłki lub uchwyty paskowe. Jednak nie ma, jak Thera band – zwykła taśma o wielkim działaniu. Z produktu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. W ofercie Thera Band znajdziemy osiem rodzajów taśm, które różnią się stopniem siły oporu. Każdemu stopniowi jest przypisany inny kolor, dzięki czemu bez problemu możemy wybrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Dla dzieci odpowiednie będą taśmy w kolorze żółtym o słabym oporze oraz czerwonym o oporze średnim. Przy czym przyrządy żółte stosowane są jedynie w rehabilitacji, natomiast czerwonych, obok zajęć korekcyjnych, możemy również używać do ćwiczeń siłowych. Pozostałe kolory taśmy to: zielony – taśma mocna, niebieski – bardzo mocna, czarny – specjalnie mocna, srebrna – super mocna oraz złota – maksymalnie mocna.
Taśmy, w zależności od stopnia oporu możemy stosować w rehabilitacji, ćwiczeniach fitness oraz różnych stopniach ćwiczeń siłowych – od lekkich (taśma zielona) po bardzo obciążające (taśma złota). Taśma Thera Band pomaga korygować takie wady, jak m.in. plecy wklęsłe, plecy okrągłe, boczne skrzywienie kręgosłupa oraz płaskostopie. Odpowiednie zastosowanie pomaga wzmacniać mięśnie prostownika grzbietu piersiowego odcinka kręgosłupa, mięśnie ściągające łopatki, mięśnie brzucha, prostowniki stawu biodrowego oraz wiele innych partii, które są niezbędne w zachowaniu prawidłowej postawy.

toysboard.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here