Tusz do rzęs dla alergików

Każdy kto zetkną się z jakąkolwiek alergią lub sam był jej głównym aktorem, wie jak tego typu problem może uprzykrzyć życie oraz „normalne” funkcjonowanie. Nie tylko w sferze makijażu czy stylizacji produktami kosmetycznymi. Na świecie przybywa co raz to nowa lista potencjalnych alergenów, które w specyficznych przypadkach, przy obniżonej odporności lub w kontakcie z innymi substancjami mogą stać się dla nas niebezpieczne, a w łagodniejszym przypadku mogą spowodować różnego rodzaju problemy skórne lub atopie. Pęd życia, zanieczyszczenia oraz sztuczne substancje wcale nie ułatwiają walki z alergenami. Dlatego warto jest się pochylić nad naturalnymi kosmetykami i produktami do higieny. Warto jest je włączyć do naszego codziennego życia, tak aby żyło nam się lepiej.
Tusz do rzęs jest jednym z codziennie używanych kosmetyków stylizacyjnych, dlatego jeśli masz na uwadze własne zdrowie oraz jakość życia to zwróć uwagę na jego skład. A najlepiej by było jakbyś wybrała tusz do rzęs dla alergików. No tak, ale co to za produkt? Czym powinien się charakteryzować?
Przede wszystkim powinien zawierać naturalne, ale obojętne biologicznie składniki. Najcenniejsze z nich to: wosk pszczeli, woda destylowana oraz tlenek żelaza. Ten ostatni pochodzi ze skał mineralnych i jest niczym innym jak koloryzatorem, który w tuszu do rzęs jest chyba najważniejszy.
Stosowanie bezpiecznego tuszu do rzęs dla alergików niesie wiele korzyści dla ich użytkowniczek. Wśród najbardziej oczywistych zalet hipoalergicznych kosmetyków do makijażu oczu znajdziemy:
• piękne rzęsy otrzymane bez ingerencji niebezpiecznych związków chemicznych
• nawilżone, zdrowe rzęsy
• bezpieczne składniki, zmniejszające ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych
Niestety tusze do rzęs dla alergików mają kilka wad. Są to przede wszystkim:
• mniejsza objętość rzęs niż po stosowaniu tradycyjnych kosmetyków
• mniej intensywny kolor rzęs
• pozostawianie na rzęsach grudek i kruszenie się tuszu
• ślady tuszu pod oczami pojawiające się po kilku godzinach użytkowania
Pomimo wyżej wymienionych wad, jest to produkt, z którym powinnaś się zaprzyjaźnić, szczególnie gdy po zastosowaniu tradycyjnej maskary odczuwasz szczypanie i swędzenie oczu.

englishmyway.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyka estetyczna
Następny artykułKosmetyki ekologiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here