Tytanowe obrączki – tak czy nie?

Obok decyzji o wyborze najpiękniejszej sukni ślubnej, czy najlepszej sali weselnej, wybór odpowiednich obrączek to jedna z najważniejszych decyzji, którą muszą podjąć przyszli małżonkowie. Poważną konkurencją dla złotych obrączek w ostatnim czasie stały się obrączki tytanowe. Czy zasłużenie?

Czym jest tytan i dlaczego stał się modny?

Tytan jest metalem, o niespotykanym, srebrno-stalowo-szarym kolorze. Jest to jeden z najtwardszych surowców, znacznie trwalszy niż złoto, czy srebro. Jest niezwykle odporny na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne.

Chociaż z wyglądu przypomina platynę, jest od niej znacznie wytrzymalszy. I jest nawet czterokrotnie lżejszy niż złoto! Ze względu na swoje właściwości, znajduje zastosowanie w austronautyce i lotnictwie, a nawet w medycynie. Jest odporny na działanie nawet bardzo silnych środków chemicznych, dzięki temu stosuje się go w laboratoriach.

Tytan wykorzystywany jest również do produkcji zegarków, oprawek okularowych czy dekoracji.

Surowy styl tytanu jest niezwykle uniwersalny: doskonale sprawdza się zarówno w wydaniu stylu sportowego, jak i eleganckich stylizacjach. Ze względu na to, biżuteria tytanowa zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jest zarówno modna, nowoczesna i przyciągająca wzrok.

Obrączki z tytanu – jakie mają zalety?

Najważniejszy walor tytanu? Cena. Porównując ceny innych surowców wykorzystywanych w produkcji obrączek ślubnych, tytan jest stosunkowo tani. Wyjątkowo eleganckie obrączki dostępne są już od 200 zł. Jeśli chcecie jednak obrączki zdobione kamieniami szlachetnymi: diamentami, rubinami, szafirami, coś z osobistym grawerem lub ornamentem, cena oczywiście będzie znacznie wyższa. Ale i tak będzie relatywnie niższa, niż w przypadku obrączek ze złota czy platyny.

Za zakupem tytanowych obrączek przemawia również fakt, że tytanowe obrączki są o wiele bardziej trwałe i wraz z biegiem czasu nie stracą pierwotnego wyglądu. Są niezwykle odporne na działanie wody i chemikaliów, nie straszne im zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego nawet po kilku latach mogą wyglądać jak nowe. Tytanowe obrączki bardzo łatwo utrzymać w czystości. Używając preparatu do czyszczenia biżuterii, czy nawet zwykłego płynu do mycia naczyń możemy w kilka sekund przywrócić im piękny blask.

Działa też ściereczka czyścik do okularów lub biżuterii.

Tytan nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego jest doskonałym materiałem dla alergików. Nie powoduje reakcji alergicznych: wyprysków czy zaczerwienienia skóry.
Mogą go bez obaw nosić osoby aktywne i często uprawiające sport – jest odporny na działanie potu.

Tytanowe obrączki – tak czy nie?

W takich obrączkach można bez obaw chodzić na siłownie, ale również pływać nawet w mocno zasolonym zbiorniku i nurkować. Tytanowe obrączki są bardzo lekkie, z wyglądu przypominają bardzo modne białe złoto.

Obrączki z tytanu – jakie mają wady

Żeby nie było zbyt kolorowo: oprócz wielu zalet, tytanowe obrączki posiadają niestety również kilka wad, o których musimy wiedzieć. Największą wadą jest to, że nie możemy zmienić rozmiaru biżuterii z tytanu. Nie można jej ani zmniejszyć, ani powiększyć. Może to być problemem, jeśli w przyszłości zdarzą się nam wahania wagi, przybędzie nam kilka nadprogramowych kilogramów, lub schudniemy.

Wielu jubilerów oczywiście oferuje przy zakupie obrączek możliwość wymiany na mniejszy lub większy rozmiar, w krótkim czasie od zakupu. Wielu nowożeńców jednak nie zawsze chce się ze swoimi obrączkami rozstawać, tak cenna pamiątka ma przecież wymiar symboliczny.
.
Zastanówcie się dobrze przed zakupem tytanowych obrączek. Jeśli nie jesteście do nich do końca przekonani, ale jednak zależy wam na tradycyjnej formie w nowoczesnym wydaniu, to wybierzcie obrączki z białego lub różowego złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here