torebka

Jeżeli chcemy naprawić lub zamówić na miarę przedmiot wykonany ze skóry, to potrzebujemy skorzystać z usług kaletnika. Jest to profesja, której korzenie sięgają wieków. Naturalna skóra wymaga bowiem odpowiedniej pielęgnacji, a także wykonania. Kaletnik zajmuje się ochroną przed uszkodzeniami, działaniami wody oraz innych czynników środowiskowych na ten materiał. Kaletnik nie zajmuje się jedynie odzieżą skórzaną, ale również naprawia i chroni, a w razie potrzeby również tworzy wyroby ze skóry. Można powiedzieć, że jest swojego rodzaju artystą, który każdy przedmiot traktuje jako małe dzieło sztuki.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/uslugi-kaletnicze/

Jak pracuje kaletnik?

Bardzo często kaletnik wykonuje swoją robotę ręcznie posługując się przy tym specjalistycznymi maszynami oraz specjalistycznymi zestawami igieł i nici. Skóra jest bowiem trwalsza, niż materiał taki jak na przykład jedwab, a w tym samym wymaga więcej specjalnych zdolności manualnych. Kaletnik nie tylko zajmuje się wytwarzaniem, ale również naprawą rączek do torebek, zniszczonych butów, urwanych pasków od spodni, wymiany zamka w skórzanej kurtce czy podszewki w skórzanej torebce. Jest to zawód elitarny, ponieważ opiewany jest tradycjami oraz możemy spodziewać się, że poznając specjalistę w tej dziedzinie, napotkamy prawdziwego miłośnika wyrobów skórzanych. Taka osoba z pewnością wykonać swoją pracę z sercem, sumiennością i dokładnością.

Ile kosztują usługi kaletnika?

Na cenę takich usług wpływ mają oczywiście zlecenia oraz poziom ich skomplikowania. Zarówno wymiana jak i wykonanie rączki do torebki będzie kosztowało nas kwotę wynoszącą do 50 zł, a do tego przyszycie jej za 15 zł i umocowanie za kolejne 15 zł. Są to jednak jedynie ceny orientacyjne i mogą się one różnić u innych specjalistów. Jednak wszędzie ceny te będą zbliżone. Za wymianę szybki zapłacimy około 40 zł, wszycie zamka 20 zł, skrócenie paska 10 do 15 zł, a sprzęt grający wymienimy za 25 zł. Zdarza się również, że kaletnik ceny swoich usług oblicza na podstawie poświęconego do wykonania usługi czasu. Ich godzina pracy ceni się na około 40 zł.

Zobacz też: http://www.snikersik.pl/rozwoj-zawodowy-oraz-zarobki-projektanta-mody/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here