paznokcie

Bardzo często udając się do swojej stylistki paznokci, zastanawiamy się nad tym, jaki efekt na paznokciach wybrać. W końcu będzie nam on towarzyszyć na dłoniach przez kilka tygodni, zatem warto się nad stylizacją chwilę zastanowić. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć mały przewodnik po najnowszych trendach w paznokciowych stylizacjach. 

Klasyczne paznokcie z delikatnym twistem

Za klasyczną stylizację uznaje się standardowe, odbijające światło wykończenie, w tradycyjnym kolorze – czerwonym, czarnym, nude, różu itp. Wszystkie te kolory są klasyczne, pasują do wszystkiego i są uniwersalne. Jednak czasem po kilku miesiącach wykonywania stylizacji na paznokciach mogą się one znudzić. Stąd też na tych standardowych kolorach można uzyskać matowy efekt, zamiast połyskującego. Jest to nadal klasyczna, stonowana stylizacja dla kobiet, które nie mogą pozwolić sobie na szaleństwo, jednak jest ona nieco inna. Kolor staje się bardziej nasycony, głęboki, a paznokcie w dotyku są miękkie, nieco gumowe, bardzo przyjemne. Matowy efekt można uzyskać za pomocą specjalnego topu na wszystkich paznokciach bądź na jednym, zazwyczaj serdecznym, w zależności od wizji i potrzeb.  

Bardziej szalone efekty z pazurem

Czasem jednak zazwyczaj podczas urlopu, na szczególne okazje, bądź wtedy gdy po prostu możemy sobie na to pozwolić, wybieramy bardziej szalone stylizacje. Taki właśnie efekt daje nam lakier kameleon do paznokci. Charakteryzuje się one przede wszystkim tym, że niesamowicie się mieni, zmienia kolor w zależności od kąta padania światła i wygląda spektakularnie bez względu na położone pod nie bazy do hybryd. Dzięki samym lakierom stylizacja jest niepowtarzalna, bez jakiegokolwiek wysiłku. Tego typu efektu nie uzyska się za pomocą np. pyłków wcieranych w kolor, jednak one również stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie. Istnieje wiele rodzajów pyłków do stylizacji. Jednymi z najbardziej popularnych są syrenki, czyli te mieniące się na biało i srebrno-różowo. Pyłki brokatowe również są bardzo modne, jednak w ostatnich czasach można zauważyć również te dające efekt fluo – świecące w ciemności, neonowe paznokcie. Jeszcze do niedawna w trendach były również pyłki-lustra, czyli paznokcie odbijające światło niczym lustrzana tafla. 

Efektowne, jednak proste rozwiązania

Stylistki, które posiadają artystyczną duszę i niezwykły talent, stawiają także na ręczne malowanie. Bardzo często spod ich pędzli wywodzą się małe dzieła sztuki. Nie wszystkie jednak stylistki stworzone są do tego typu stylizacji, a niektóre salony kosmetyczne nie posiadają tego typu efektów w ofercie. Na rzecz samego ręcznego malowania wprowadza się bardzo szybkie w wykonaniu stemplowanie. Polega ono na nałożeniu czarnego lakieru na szablon, który następnie za pomocą stempla odbija się na paznokciu. Efektowną, jednak nadal drogą na skróty są również wszelkiego rodzaje folie do odbijania, a także naklejki na paznokcie, choć te drugie obecnie coraz częściej wyglądają bardzo estetycznie i profesjonalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here