gabinet

Otwierasz swój prywatny gabinet medyczny i chciałbyś go wyposażyć w wygodne meble, które jednocześnie pozwolą ci na komfortowe, jak i profesjonalne przyjmowanie pacjentów? Pragniesz otoczyć się rzeczami, które poza estetyką, odznaczają się także wysoką funkcjonalnością i wytrzymałością? W takim razie mamy dla ciebie profesjonalne rozwiązanie, jakim są meble metalowe.

Dlaczego lepiej wybrać meble z metalu niż drewna?

Tradycyjne, drewniane meble albo ich zamienniki z płyty wiórowej są niezwykle popularnym rozwiązaniem. Jednak w pewnych miejscach, pomimo danego wyglądu, nie mogą one w pełni spełnić oczekiwań ani pacjentów, ani pracowników. Jednym z nich jest gabinet medyczny.

W gabinecie lekarza meble powinny być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na działanie środków chemicznych, które będą tam stosowane. W takim miejscu niezwykle ważna jest higiena, która pociąga za sobą konieczność nie tylko regularnego mycia powierzchni, ale także jej dezynfekowania. Takie rygorystyczne procedury sprawiają, że meble mogą łatwo ulec zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych i wody.

Drewniane wyposażenie jest na to w szczególności narażone ze względu na możliwość nasiąkanie drewna preparatami. W przeciwieństwie do niego meble metalowe nie niszczą się pod wpływem regularnego czyszczenia. Odznaczają się także większą odpornością mechaniczną, co przekłada się na ich estetyczny wygląd pomimo długiego i intensywnego użytkowania przez różnorodnych pacjentów.

Dedykowane dla potrzeb medycyny

Warto przy tym pamiętać, iż meble medyczne powinny być specjalnie zaprojektowane tak, aby ułatwiały korzystanie z nich lekarzowi. Warto zadbać o odpowiednią ilość półeczek i szufladek, a także przesuwne szafki, które łatwo można przestawić w miejsce, w którym będą najwygodniejsze w danej chwili.

Wyposażenie to pozwala na doskonale zadbanie o potrzeby pacjenta. Wykorzystano w nim najwyższej jakości elementy, jest ciche podczas otwierania i przesuwania, a także prezentuje się estetycznie i zgodnie z wymaganiami względem służby zdrowia. Co więcej, zostało dostosowane także pod kątem użyteczności, na przykład może posiadać przeszklone drzwi, dzięki którym lekarz lub pielęgniarka szybciej odnajdzie niezbędny preparat.

Kolejna zaleta to możliwość dobrania całego zestawu mebli, dostosowanego do potrzeb konkretnego gabinetu zarówno pod względem wyglądu, ilości i wielkości mebli, jak i ceny. W pełni zindywidualizowana oferta marki FX Meble sprawi, iż gabient lekarski nabierze dokładnie takiego kształtu, jaki chciałbyś uzyskać.

Meble również dla rejestracji medycznej

W każdej placówce medycznej oprócz gabinetów zabiegowych i lekarskich muszą znaleźć się miejsca przeznaczone na dokumentację pacjentów. Zarówno podręczne szafki na dokumenty w rejestracji, jak i większe archiwum, wymagają odpowiedniego wyposażenia, które pozwoli na wygodne i szybkie wyszukiwanie oraz przetwarzanie dokumentów.

Również w tym przypadku świetnie sprawdzą się meble metalowe. Ich wysokiej jakości wykonanie oraz dopasowanie do potrzeb biurowych sprawia, że stają się funkcjonalnym i wytrzymałem elementem przestrzeni. Są dostosowane pod względem wielkości do dokumentów, co ułatwia ich magazynowanie, a jednocześnie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, bez zbędnych, pustych miejsc. Dzięki odkrytym półkom lub szufladkom na dokumenty ich odnalezienie zawsze będzie łatwe, zwłaszcza w miejscu podręcznym, takim jak rejestracja. W efekcie zostanie ułatwiona praca nie tylko rejestratorek, ale również skróci się czas oczekiwania pacjentów, co na pewno poprawi wizerunek całego gabientu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here