Jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej zwiedzanych zamków w Polsce, a wycieczki po jego terenie są wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika historii i sztuki. Zamek Książ to wyjątkowa atrakcja, a jednocześnie wizytówka Dolnego Śląska. Co warto wiedzieć o tej niezwykłej budowli?

Zamek Książ to ciekawy przykład stylu eklektycznego. Wznoszony etapami od czasów średniowiecza, jeszcze w XX wieku był dostosowywany do potrzeb kolejnych właścicieli. Efekt? Można tu podziwiać cechy typowe dla wszystkich stylów w architekturze, począwszy od gotyku. Zamek ten zachwyca również swymi rozmiarami, a jego kubatura to ponad 150 tysięcy metrów sześciennych. Zamek ten posiada ponad 400 pomieszczeń, przy czym część z nich została udostępniona turystom.

Historia tego niezwykłego obiektu zaczyna się w 1288 roku. To wtedy książę Bolko I Świdnicki zbudował warownię, która miała być częścią większego systemu obronnego. W 1509 roku zamek Książ stał się własnością rodziny Hochbergów, w rękach których pozostał do czasów II wojny światowej. Skonfiskowany na potrzeby III Rzeszy w czasie wojny, stał się zamek miejscem bardzo ważnym dla Adolfa Hitlera. Podziemia, które od 1941 roku zaczęły powstawać pod tym zamkiem, do dziś wiążą się z wieloma tajemnicami. Zamek znany jest też z pięknych ogrodów oraz wieży widokowej, z której można podziwiać Sudety Środkowe oraz Przedgórze Sudeckie z charakterystycznym masywem Ślęży.

quality-hotels.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTani transport
Następny artykułFacebook dla firm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here