Utrata dziecka jest dla każdej kobiety wielką tragedią. Szczególnie, kiedy następuje to po raz kolejny. Kłopoty z donoszeniem ciąży często są zjawiskiem powtarzającym się, a każde kolejne niepowodzenie przy próbie urodzenia dziecka tylko potęguje traumę i strach przed kolejnym poronieniem.

Konieczne w tym przypadku jest przeprowadzanie specjalistycznych badań. Powodów poronienia może być wiele. Przede wszystkim mogą być spowodowane nieprawidłowościami w budowie narządów rodnych kobiety. Poronienia często spowodowane są występowaniem wewnątrzmacicznych zrostów. Ocenić należy też w jakim stanie znajduje się szyjka macicy, jej ewentualne zapalenie także może być przyczyną problemów z donoszeniem ciąży. Poronienia powyżej trzeciego miesiąca mogą być połączone z niewydolnością szyjki macicy. Stan ten można wyleczyć, wymaga to założenia specjalnego szwu i leżenia przez pacjentkę w łóżku.

Poronienie może być także problemami hormonalnymi. W wypadku niewydolności ciałka żółtego, które produkuje hormony decydujące o utrzymaniu się ciąży w pierwszych tygodniach poronienie jest bardzo częstym zjawiskiem. Koniecznie należy także wykluczyć infekcyjne choroby takie jak toksoplazmoza czy różyczka.

delite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here