Ból głowy może mieć wiele przyczyn – przemęczenie, niewyspanie, stres. Niezależnie od wywołujących je czynników powodują duży dyskomfort. Walka z bólem nie jest prosta szczególnie, jeśli nie chcemy korzystać z pomocy leków. Są jednak domowe sposoby, które pomogą nam w tej sytuacji.

Walkę z bólem należy rozpocząć od okładów. Zwłaszcza, jeśli jest on spowodowany przemęczeniem. Na ten rodzaj bólu pomogą zimne okłady. Tętniący, pulsujący ból, światłowstręt, nadwrażliwość na hałasy i zapachy może oznaczać migrenę. Na nią też pomogą okłady, ale tym razem ciepłe. Spowodują one rozluźnienie naczyń krwionośnych i w konsekwencji ulgę w bólu. Skuteczne przy różnych rodzajach bólu są okłady z macierzanki.

W bólu głowy może ulżyć relaksująca herbata. Doskonale działa szczególnie parzony rumianek, mięta i kozłek lekarski. Warto wypróbować także masaż, który może przynieść ulgę w każdym rodzaju bólu. Wystarczy złapać kciukiem i palcem wskazującym miejsce blisko kącików oka u nasady nosa ewentualnie przesuwać palce wskazujące wzdłuż linii brwi począwszy od miejsca tuż przy nasadzie nosa. Ucisk powinniśmy stosować przez około minutę.

Właściwości niektórych roślin sprawiają, że działają one przeciwbólowo. Już sam zapach wystarczy, aby przynieść nam ukojenie. Szczególnie sprawdza się woń bazylii, lawendy, majeranku lub mięty.

minimki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here