Dubaj - miasto luksusu i emocjonujących przeżyć

Pośród krajów, czy miast, które wybieramy podczas planowania wakacji, czy urlopu, istnieją miejsca wyróżniające się na tle innych. Często takie miejsca zyskują wręcz status wakacyjnej ikony a media społecznościowe zalewają wpisy i filmy opisujące wycieczkę do właśnie takich miejsc. Wakacje – Dubaj to hasło, które często pada w internecie w jego najróżniejszych formach i jest ku temu wiele powodów.

Największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich swoją popularność zyskało z pewnością poprzez pewien rodzaj bogatego otoczenia, które wręcz emanuje na cały świat. Jeżeli zaczynamy szukać informacji o Dubaju to niewątpliwie prędzej czy później trafimy na nagrania, które ukazują bogate życie tamtejszych mieszkańców i wczasowiczów. Nawiązania do luksusowych apartamentów, czy pojazdów są pewnego rodzaju na porządku dziennym i chyba większość z nas ma to na myśli, kiedy wyobraźnią sięga ku Dubajowi.

Jednym z najistotniejszych budynków w tym egzotycznym kraju jest z pewnością sławny Burdż Chalifa, czyli wieżowiec sięgający 829 metrów i posiadający 163 piętra użytkowe. Jako atrakcja turystyczna ten budynek oferuje niesamowite widoki, które są często łączone z opcją zjedzenia posiłku, lub wypicia kawy spoglądając na nowoczesną i szybko rozwijającą się panoramę Dubaju.

To właśnie szybki rozwój miasta jest kolejnym czynnikiem wpływającym na jego sławę. Dubaj w dość krótkim czasie stał się większy i nowocześniejszy. Nadzwyczaj szybka praca nad wieloma budynkami jednocześnie sprawiła, że aglomeracja Dubaju niesamowicie się rozwinęła. Przykładów jest wiele, jednak chyba najlepszym są zdjęcia miast sprzed kilku lat i tych całkiem aktualnych.

O Dubaju mówi się też, kiedy temat dotyczy cen w danych miejscach na świecie. To oczywiste, że większość ludzi wybierających się w wakacyjną podróż musi w końcu przeanalizować całkowite wydatki. Przelot samolotem i zakwaterowanie to jedno, jednak korzystanie z najróżniejszych usług, czy robienie zakupów to drugie. Zjednoczone Emiraty Arabskie cechują się cenami, które mogą budzić różne emocje ze względów różnic między Europą. Niektóre z produktów są dość drogie jak na kieszeń Polaka, inne zaś są opatrzone ceną jakiej zazdrościmy. Przykładem może być bardzo tanie paliwo i dość drogie wybrane produkty spożywcze, które są tam po prostu mniej dostępne i popularne.

Dubaj to jednak przede wszystkim luksus i niezmierzone możliwości turystyczne. Zagospodarowanie czasu, jakim jest urlop nie jest czymś trudnym, ponieważ miasto te oferuje najróżniejsze formy rozrywki. Ekskluzywne hotele, restauracje serwujące dania ze wszystkich zakątków świata, czy wycieczki o tematyce zakupowej to tylko mała część. Istnieją bardziej ekstremalne i emocjonujące przeżycia jakich w Dubaju można doświadczyć. Przejazd quadami po safari, górskie wyprawy, olbrzymie parki wodne a nawet efektowne narciarstwo piaskowe to z pewnością opcje, które są warte przemyślenia. Wiele z tych atrakcji zostało uwiecznionych na popularnych nagraniach zamieszczonych w sieci co daje możliwość zyskania dość konkretnego powodu, dla którego warto odwiedzić Dubaj.

freehostel.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyszukiwarka wakacji.
Następny artykułFajne wczasy w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here