Wyszukiwarka wakacji.

Planowanie wakacji letnich warto rozpocząć już zimą. Właśnie teraz w biurach podróży trwa czas promocji first minute, dzięki którym można zaoszczędzić spore kwoty wykupując wycieczki z półrocznym wyprzedzeniem. Ilość biur podróży jest znaczna i zapoznawanie się z ofertą każdego z nich zajęłoby bardzo dużo czasu. Warto więc na stronach touroperatorów lub w specjalnych wyszukiwarkach zapoznać się tylko z tymi ofertami, które spełniają nasze oczekiwania. Wyszukiwarka wakacji to proste w obsłudze, bardzo wygodne narzędzie gdzie stosuje się filtrowanie treści, dzięki czemu docierają do nas wyłącznie te oferty, które zawierają wskazane przez nas warunki.
Każda wyszukiwarka powinna zawierać następujące filtry:
1. Termin wyjazdu.
Określenie terminu wyjazdu przydaje się przede wszystkim tym, którzy sami nie decydują o swoim urlopie. Można w wyszukiwarce określić bardzo szczegółowo datę wyjazdu i powrotu lu tylko ogólne zaznaczyć miesiąc wyjazdu i powrotu.
2. Kierunek.
Kierunek, czyli nazwa kraju lub regionu, który zamierzamy odwiedzić. Warto wiedzieć, że zaznaczając popularny kierunek trzeba uszczegółowić wyszukiwanie. Na przykład wybierając Hiszpanię wyświetla się nam oferty pobytu w Hiszpanii kontynentalnej oraz na Wyspach Kanaryjskich. Jeśli wybierzemy filtr: Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie – Fuerteventura, to będziemy mieć wyłącznie oferty wyjazdu na tę właśnie wyspę.
3. Miasto wyjazdu.
Tu określamy z jakiego miasta chcemy wyjechać. Część kierunków można rozpoczynać wyłącznie w Porcie Lotniczym Chopina w Warszawie, ale do państw europejskich samoloty latają z większości portów lotniczych położonych poza stolicą.
4. Rodzaj wypoczynku.
W tym filtrze określamy na jaki wypoczynek zamierzamy się wybrać – wycieczka objazdowa, wczasy, forma łącząca objazd z wypoczynkiem itp.
5. Opcje wyżywienia.
Określenie jaką opcją jesteśmy zainteresowani. Czasem rodzaj wypoczynku determinuje opcję – na wczasach często proponowane jest all inclusive. Jeśli jednak zamierzamy zwiedzać okolice kurortu, to warto wybrać opcję HB lub HB+. Śniadanie i obiadokolację zjemy w hotelu, a lancz podczas wyprawy po okolicy.

W wyszukiwarkach jest znacznie więcej filtrów. Można wybrać rodzaj transportu, standard hotelu, ceną oferty. Wiele wyszukiwarek umożliwia wyszukanie ofert dla konkretnego hotelu – jeśli mamy ulubiony hotel, albo ktoś nam polecił takie miejsce, to wpisując w wyszukiwarce nazwę otrzymamy informację o tym jakie biura podróży organizują wypoczynek właśnie w tym miejscu.
Zaawansowane wyszukiwarki pozwalają wygodnie przeglądać oferty i umieszczać je w schowku podręcznym, który potem przejrzymy jeszcze raz już decydując się na konkretną ofertę. Można na stronach wyszukiwarek dokonać rezerwacji a nawet zapłacić za wyjazd.
Jeśli ktoś ma problem z wyszukaniem odpowiadającej mu oferty, to wyszukiwarki oferują pomoc konsultantów. W prawym dolnym rogu często otwiera się okno czatu, na którym specjalista od organizowania wyjazdu chętnie udzieli nam wszelkich informacji i pomoże w dokonaniu wyboru oferty na wakacje marzeń.

czas-wakacji.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here